captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Istorijos detektyvai“: kuris Lietuvos režisierius susijęs su Vytautu Didžiuoju?

 Genealoginės paslaptys – viena iš šio sezono „Istorijos detektyvų“ kertinių temų. Šį sekmadienį Virginijus Savukynas kartu su garsiu režisieriumi Juliumi Dautartu narplios painias jo giminės istorijos mįsles. Kaip režisierius susijęs su Vytautu Didžiuoju?
Julius Dautartas.
Julius Dautartas.

Vytautas Didysis, ginčydamasis dėl žemaičių žemių su Vokiečių ordinu, kaip neatremiamą argumentą iškėlė faktą, kad tai yra jo protėvių žemė. Ir metė kryžiuočiams: „Koks gi yra Ordino tėvų palikimas?“ Vytautas puikiai žinojo, kas buvo jo protėviai, ir akivaizdu buvo tai, kad kryžiuočiai yra atsikėlėliai prūsų žemėse. Genealoginės paslaptys – viena iš šio sezono „Istorijos detektyvų“ kertinių temų. Šį sekmadienį Virginijus Savukynas kartu su garsiu režisieriumi Juliumi Dautartu narplios painias jo giminės istorijos mįsles. Kaip režisierius susijęs su Vytautu Didžiuoju?

J. Dautarto tėvo gimtinė –  Šilelio kaimas – mena seną istoriją. Pagonybės laikais čia buvusi šventa giria, kaip spėjo garsus istorikas Zenonas Ivinskis, ant šalia esančio piliakalnio įvyko didžiojo Pilėnų drama: negalėdamas apsiginti Margiris nužudė savo žmoną ir pats nusižudė.

Juliaus Dautarto giminė yra sena ir slepia gausybę paslapčių. Prosenelių praloštas dvaras, atimta bajorystė, tarnystė Tiškevičiams – tik dalis jo protėvių istorijos. „Pasirodo, kad Fracišekas Dautartas bendravo su pačiu Adomu Mickevičiumi Kaune. Taip pat atskleisime, kokie giminystės ryšiai sieja Dautartus su praeityje garsiu lietuviu, patyrusiu Žygimanto Senojo nemalonę, o Bonos Sforcos  –  globą, –  pasakoja V. Savukynas. –  Julius Dautartas taip pat papasakos, kaip jo seneliai išgelbėjo nuo mirties mažą ir gražią žydų mergaitę vokiečių okupacijos metais. Ir, aišku, atskleisime paslaptį, kaip Dautartas susijęs su pačiu Vytautu Didžiuoju. Tiesa, į šią istoriją yra įpainiotas ir Vokiečių ordino magistras Ulrichas von Jungingenas.“

„Istorijos detektyvai” – sekmadieniais 16.15 val. per LRT televiziją.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...