captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Specialus tyrimas“: kaip apsaugoti vaikus nuo greitųjų kreditų vilionių?

„Kažkur negavote pinigų? Gausit pas mus. Mums nesvarbu, kad jūs dar neturite turto, kad jūsų pajamos – tėvų skiriami dienpinigiai, o laisvalaikis – azartinių lošimų salone. Mes tikime jūsų garbės žodžiu.“
Laidos vedėjas Daumantas Butkus.
Laidos vedėjas Daumantas Butkus.

„Kažkur negavote pinigų? Gausit pas mus. Mums nesvarbu, kad jūs dar neturite turto, kad jūsų pajamos – tėvų skiriami dienpinigiai, o laisvalaikis – azartinių lošimų salone. Mes tikime jūsų garbės žodžiu.“ Tokiu principu vadovaujasi kai kurios bendrovės, greituosius kreditus it saldainius dalijančios vos pilnametystės sulaukusiems moksleiviams. Apie tai, kur gali atvesti toks dosnumas – šį vakarą LRT televizijos laidoje „Specialus tyrimas“.

Kaunietis Kazimieras Jankauskas, šiemet palaidojęs 19-metį sūnų, sužinojo, jog šis mėgo lošti ir buvo prasiskolinęs greitųjų kreditų bendrovėms. „Priklausomybė lošimams ir uždaras lengvai dalijamų paskolų ratas pražudė mano sūnų“, – šiandien atvirauja vyras. „Specialus tyrimas“ atskleidė šiurpų faktą – greitosios paskolos dalijamos net moksleiviams.

Po  19-ąjį gimtadienį šiemet atšventusio Dariaus mirties jo tėvams liko keturženklės skolos.  Jis nebuvo narkomanas ar alkoholikas, tačiau turėjo kitą pražūtin atvedusią priklausomybę – mėgo azartinius lošimus.

„Galbūt viskas būtų baigęsi kitaip“, –  svarsto Kazimieras, dėl savo sūnaus pasirinkimo pasitraukti iš gyvenimo šiandien keikiantis azartinių lošimų organizatorius, smulkiųjų kreditų bendroves ir valdžią, kuri įstatymais leidžia į skolas grimzti pilnametystės vos sulaukusiems, bet gyventi dar besimokantiems vaikams.

Dariaus tėvas įtaria, kad pirmąjį kreditą sūnus gavo dar būdamas nepilnametis. Tai – grubus įstatymo pažeidimas. Tačiau patikrinti sūnaus sąskaitos, kurią pats ir atidarė, Kazimierui... neleidžia įstatymas.

Kada sūnus gavo pirmąjį kreditą, kiek tiksliai liko skolingas, Kazimieras šiandien pasakyti negali. Tam, kad sužinotų, vyras pats turėtų tapti sūnaus turto paveldėtoju. Šiuo atveju  –  greituosius kreditus dalijančių „kontorėlių“ skolininku. Darius nebuvo tipinis lošėjas, dienas ir naktis leidžiantis kazino. Mat ten patekti galima tik nuo 21-erių. Nebuvo ir žaidimų automatų lankytojas. Kazimieras kurį laiką net neįtardavo, kad į azartinius lošimus, o vėliau ir   skolas sūnus ėmė klimpti būdamas čia pat, namuose, prie kompiuterio.

Laiškai, su raginimais sumokėti skolas plūsta iki šiol. Kazimieras stebisi, kaip, net ir žinodamos apie sūnaus skolas, kreditų bendrovės neatsisakydavo skolinti toliau. Esą vėliau tam pakakdavo nuolatiniu klientu tapusio Dariaus skambučio.

Įstatymai numato, jog tėvai privalo išlaikyti vaikus, kol šie mokosi ir sulaukia 24-erių. Tačiau Kazimiero Jankausko ir jo sūnaus Dariaus atvejis atskleidė liūdną įstatymų prieštarą: sūnui sulaukus pilnametystės, Kazimieras neteko teisės tikrinti į azartinius kreditus įjunkusio sūnaus banko sąskaitos. Ir taip, galbūt, užkirsti kelią tragedijai.

Kaip į greitųjų paskolų spąstus pakliūna paklusnūs, iš namų neišeinantys vaikai – jau šį vakarą 19.20 val. per LRT televiziją. Vedėjas Daumantas Butkus.

Laidos anonsas: http://youtu.be/h39OOTV6TmA

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...