captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Stilius“: kaip Gruzdžių dvaras tapo visuotinės traukos centru?

Tai, ko Lietuvai nedavė  kitados Gruzd žių dvarą valdęs kunigaikštis Naryškinas, su kaupu kompensuoja šią vietą garsinanti tituluota keramikos meistrė  Regina Mataitien ė. Kartu su vyru Vytautu apleistą užkampį ji pavertė juodosios keramikos meka, į kurią  keli ą randa švedai, japonai, italai.
Keramikos meistrė Regina Mataitienė.
Keramikos meistrė Regina Mataitienė.

Tai, ko Lietuvai nedavė kitados Gruzdžių dvarą valdęs kunigaikštis Naryškinas, su kaupu kompensuoja šią vietą garsinanti tituluota keramikos meistrė Regina Mataitienė. Kartu su vyru Vytautu apleistą užkampį ji pavertė juodosios keramikos meka, į kurią kelią randa švedai, japonai, italai. Vandens čia jums įpils tik į molinį puodelį, vaišių pasiūlys tik keraminėje lėkštėje. Žvakės plevena meniškose molio žvakidėse, o stilingus namus saugo juodosios keramikos angelai. Tačiau labai nustebsite sužinoję, kokias pastangas ir kiek kantrybės kainuoja šis iš pirmo žvilgsnio toks paprastas grožis buvusioje senoje dvaro pieninėje. Kas lėmė Reginos Mataitienės pasirinkimą kurti dvare ir kaip jis tapo visuotinės traukos centru?

Vyrai ir gėlės stereotipiškai nelengvai suderinamos kategorijos. Tačiau žinomiausi pasaulio floristai yra būtent vyrai. O kokios istorijos gaubia mūsų krašte išgarsėjusių floristų gyvenimus? Ir nors juos vienija meilė gėlėms ir aistra kurti grožį iš žiedų, kiekvienas prie gėlių atėjo skirtingai. Žinomas stilistas Mantas Petruškevičius apie savo norą kurti išskirtinį gėlių butiką prabilo tik prieš kurį laiką, tačiau aistra gėlėms jį užvaldė dar nuo paauglystės. Šiandien be žydinčių Manto kompozicijų neapsieina prabangių viešbučių vestibiuliai, prašmatniausios šventės, jo puokštės verčia žavėtis ir aikčioti ne vieną. „Tinkamos gėlės ir jų kompozicijos gali daug“, - pritaria ir Andrius Plindinas, irgi stebinantis savo išmoningumu ir gebėjimu suderinti nesuderinamus augalus. Kaip teisingai pasirinkti, kaip gėlėmis žadinti emocijas ir kada dovaonti viena ar du žiedus? 

Laidos vedėja Violeta Baublienė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...