captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Stilius“: kodėl žmonės pasirenka praleisti gyvenimą atsiribodami nuo civilizacijos patogumų?

Kaip  įsivaizduotume savo gyvenimą, jei įsikurtumėte su keliasdeš imt bendramin čių ant Negyvosios jūros kranto?
Seimo narė Rasa Juknevičienė.
Seimo narė Rasa Juknevičienė.

Kaip įsivaizduotume savo gyvenimą, jei įsikurtumėte su keliasdešimt bendraminčių ant Negyvosios jūros kranto? Pasistatytumėte namus visiškoje dykumoje. Dirbtumėte bendram labui negaudami jokios asmeninės algos, o visus sprendimus priimtumėte tik balsuodami. Ko gero, nebūtų saldu. Tačiau būtent tokį gyvenimą prieš kelias dešimtis metų savo noru pasirinko daugybė kariuomenėje atitarnavusių Izraelio karių, šalyje įkūrusių unikalių gyvenviečių tipą. Taip intriguojamai pristatome pasakojimą apie sunkiai protu suvokiamą gyvenimo būdą, gyvuojantį tik vienoje pasaulio šalyje, Izraelyje. Kai ten nuvykome, nuostabai nebuvo pabaigos. Mat gyvendamas kibuce, gali pasijusti tarsi rojuje, kur niekas nekalba paie pinigus, visuomenės sluoksnius, naudą ir nelygumus. Tačiau kad patektum čia gyventi, privalai įrodyti savo reikalingumą ir gauti daugumos gyventojų pritarimą.

Kaip tai atrodo realybėje ir kokios istorijos slypi uždarose gyvenvietėse? Atviras pasakojimas, kodėl žmonės pasirenka praleisti gyvenimą atsiribodami nuo civilizacijos patogumų ir kurdami unikalų sodą dykumoje?

„Išsipildė mano svajonė, šiemet pirmą kartą turėsiu savų pomidorų“, - linksmai pasakoja politikė Rasa Juknevičienė. Vasarojimas kaime žinomos, viešumos dėmesio nestokojančios moters nebaugina ir į savo sodybą ji traukia ne tik poilsiauti. Buvusi Krašto apsaugos ministrė, o dar anksčiau buvusi gydytoja yra žinoma moteris, jau per 25 metus laikoma tvirta, įdomia, aistringa politike. Tačiau Rasa Juknevičienė nė per žingsnį nenutolo nuo savo gimtinės, kur savo rankomis ravi daržus, sodina gėles, renka derlių ir giminės pobūviams, kaip tikra kaimo šeimininkė, kočioja tešlą ir verda kalnus koldūnų. „Jūsų laukdama nusivaliau voratinklius“, - juokiasi Rasa, didžiu dalyku laikanti savo naują nediduką šiltnamį ir nuolatos gražinanti gėlynus. Koks buvusios ministrės pomėgis jai brangiausias? Kodėl žinoma politikė ir jau daug metų sostinės gyventoja, vos tik atsiradus galimybei, meta viską ir puola žemės link? Ir pagaliau kaip savo žemėje tvarkosi žmogus, kuriantis įstatymus?

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...