captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Stilius“: ką reiškia Benedikto Vanago frazė „kiekvienas turime savo Dakarą“?

Neseniai debiutavusi kaip rašytoja Vita Vilimaitė Lefebvre Delattre staiga tapo žinoma. Žurnalistė, parašiusi knygą apie gyvenimą Vietname, ten praleidusi net šešerius metus, pripažįsta, jog užgriuvęs dėmesys ją net glumina. „Tačiau visa tai pakeliama, gerokai sunkiau buvo pirmaisiais metai Azijoje, kur Saigone  teko gyventi labai neįprastai tiek kultūrine, tiek socialine prasme“, - šypteli Vita, toli nuo namų turėjusi tarnų, virėjų, vairuotojų.
Benediktas Vanagas.
Benediktas Vanagas.

Neseniai debiutavusi kaip rašytoja Vita Vilimaitė Lefebvre Delattre staiga tapo žinoma. Žurnalistė, parašiusi knygą apie gyvenimą Vietname, ten praleidusi net šešerius metus, pripažįsta, jog užgriuvęs dėmesys ją net glumina. „Tačiau visa tai pakeliama, gerokai sunkiau buvo pirmaisiais metai Azijoje, kur Saigone  teko gyventi labai neįprastai tiek kultūrine, tiek socialine prasme“, - šypteli Vita, toli nuo namų turėjusi tarnų, virėjų, vairuotojų. Būtent Saigone ji, po darbo pagal profesiją blizgiame žurnale pagimdė savo pirmą dukrą ir sako nebesanti ta moteris, kuri drąsiai neria į nuotykius, nutrūktgalviškas keliones, atsižada patogumo ir komforto. „Azija išmoko labai daug ko ir pirmiausia - tolerancijos kitaip mąstantiems žmonės, nes baltieji ten vertinami gerokai kitaip“, - pasakoja rašytoja. Pastaruosius trejus metus gyvenanti Paryžiuje, Vita jau kaupia medžiagą antrai knygai. Ir neslepia, jog šįkart - apie Prancūziją. Ištekėjusi už kilmingo prancūzo ji atvirai pasakoja, jog luomų skirtybės ir tradicijų spalvos net Senojoje Europoje yra svarbus dalykas, kurio laikomasi senojo sukirpimo šeimose. Ko žurnalistę išmokė Saigonas ir Paryžius? Ko ją moko gyvenimas su garsia ir kilminga vyro pavarde Prancūzijoje?

Mega žvaigždė Benediktas Vanagas – kuklus ir paprastas. Kodėl vieni kopia į kalnus, kiti šokinėja nuo uolų, o tretiems pakanka ramaus gulėjimo ant sofos su laikraščiu rankose? Taip apie savo išskirtinį prieraišumą automobiliams ir lenktynėms kalba sportininkas. Žmogus, triskart grūmęsis sunkiausiose pasaulio lenktynėse „Paryžius – Dakaras“, jas pavadina savotiška smėlio dėže. Tik žaidžiama ten kartais net iš sveikatos ir gyvybės. Ką reiškia Vanago frazė „kiekvienas turime savo Dakarą“?

Pastaruoju metu Lietuvos moterys meta svorį tonomis. Taip juokauja staiga į populiarumo viršūnę šovusios dvi knygos autorės, kalbančios apie grožį, kuris veda iš proto daugybę moterų. Tačiau racionaliai pasakoti apie lieknėjimo patirtį, be drastiškumų, neminint bado ir griežtų normų - gana nepaprasta, bet tikrai verta. „O aš labai troškau pamilti savo atvaizdą veidrodyje“, - prisipažįsta neseniai išpopuliarėjusios knygos apie lieknėjimą viena iš autorių Modesta Žukauskienė. Ji neslepia savo antsvorio istorijos ir kaip kilo sumanymas, gyvenant Kopenhagoje, imtis rašymo, padėjusio atgauti tobulas kūno linijas. Šiandien Modesta džiūgauja ne tik dėl savo išvaizdos, bet ir šimtų kitų moterų, kurios, išbandžiusios jos sistemą, laimi kova su antsvoriu. Tačiau iš kur toks beprotiškas lieknėjimo metodo pasisekimas? Juk apie dietas prirašyti tomai, o štai dvi lietuvės, netgi gyvenančios skirtinguose Europos mietuose, sumanė keistą knygos rašymo metodą. „Viskas prasidėjo nuo dienoraščio“, - sako Modesta, pakeitusi ir savo gyvenimą.

„Stilius“ - šeštadienį 19.30 val. per LRT televiziją. Vedėja Violeta Baublienė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...