captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto suktinis“: antpilų su gintaru nauda sveikatai

Šeštadienį laidoje „Ryto suktinis“ reportažas iš Amatų, darbų ir pramogų dienos Rumšiškėse – aplankomos visų etnografinių regionų sodybos. Dzūkų sodyboje pasakojama apie vaikų žaislus, aukštaičių – audžiamos juostos, dūminėje pirkioje kūrenasi laužas ir smilksta balana.

Šeštadienį laidoje „Ryto suktinis“ reportažas iš Amatų, darbų ir pramogų dienos Rumšiškėse – aplankomos visų etnografinių regionų sodybos. Dzūkų sodyboje pasakojama apie vaikų žaislus, aukštaičių – audžiamos juostos, dūminėje pirkioje kūrenasi laužas ir smilksta balana. Suvalkiečių sodyboje demonstruojama, kaip, arkliukui sukant maniežą, veikia kuliamoji, prie tvenkinio pelenų šarmu skalbiama, naščiais atnešama vandens. Žemaitijos sodyboje iš karčių ir žiogrių pinama tvora, senovinėmis žirklėmis kerpamas avinas, aiškinama antpilų su gintaru nauda sveikatai.

Kaip liaudies medicinos tyrėja Rita Balkutė sugebėjo gyvojoje tradicijoje užfiksuoti lietuvių tikėjimus ir žinias apie sveikatą: „Žemaitijoje sakoma, jog tikėjimas žmogų sveiką padaro.“

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close