captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Pasaulio lietuvių žinios“: Lietuva – ES miestelyje Liuksemburge

Gegužės 9 dieną Liuksemburge buvo tradiciškai minima Europos, arba Šumano deklaracijos, diena. Nuo pat ankstyvo ryto Liuksemburgo miesto širdyje – Place D'Armes aikštėje – šurmuliavo Europos Sąjungos miestelis. Jame įsikūrė ir Lietuvos stendas, kuris iš kitų išsiskyrė anglų, prancūzų ir vokiečių kalbomis paruoštų leidinių apie mūsų šalį gausa.
Europos dienos šventė Liuksemburge.
Europos dienos šventė Liuksemburge.

Gegužės 9 dieną Liuksemburge buvo tradiciškai minima Europos, arba Šumano deklaracijos, diena. Nuo pat ankstyvo ryto Liuksemburgo miesto širdyje – Place D'Armes aikštėje – šurmuliavo Europos Sąjungos miestelis. Jame įsikūrė ir Lietuvos stendas, kuris iš kitų išsiskyrė anglų, prancūzų ir vokiečių kalbomis paruoštų leidinių apie mūsų šalį gausa.

Europos Sąjungos miestelio lankytojai – tiek vaikai, tiek suaugusieji – nuoširdžiai džiaugėsi iš Lietuvos stendo atstovų gavę puikių dovanų – trispalvių vėliavėlių, gražių aitvarų, vaizdo ir garso kompaktinių plokštelių.

Ne vieno smalsuolio akį traukė įspūdingo dydžio šakotis. Kad ir kaip būtų keista, kai kurių liuksemburgiečių bei kitų valstybių atstovų pažintis su Lietuva prasidėjo būtent nuo jo. Kaip sakoma, gera pradžia – pusė darbo: netrukus žmonių apgultą stendą savo vizitu pagerbė Liuksemburgo premjeras Xavier’as Bettel’is.

Premjeras ne tik mielai spaudė Lietuvos stende dirbusiems savanoriams – Europos Sąjungos institucijų darbuotojams bei stažuotojams – rankas, bet ir pademonstravo savo žinias apie Lietuvą.

Tautiečių prižiūrimas stendas it bičių avilys ūžė visą dieną. Lankytojai nuoširdžiai domėjosi mūsų šalies istorija, kultūra ir tradicijomis, tautiniu paveldu ir kostiumais. Ne vienas, glėbyje spausdamas krūvą informacinės medžiagos apie mūsų šalį, Lietuvą žadėjo aplankyti dar šiemet.

 

Šio šeštadienio „Pasaulio lietuvių žinių“ laidoje dar galėsite išvysti vaizdus, kaip savo mamas su Motinos diena sveikino ne tik Dubline, Airijoje, įsikūrusios lituanistinės mokyklos „4 Vėjai“ mokiniai, bet ir jaunieji lietuvaičiai iš Reikjavike, Islandijoje, veikiančios lietuvių kalbos mokyklos „Trys spalvos“.

 

„Pasaulio lietuvių žinių“ rubrikoje „Tapatybė.LT“ savo įžvalgomis apie mūsų tautos išskirtinumą, lietuvių kalbos svarbą ir gyvenimą toli nuo gimtųjų namų dalinsis Brazilijos džiunglėse su šeima įsikūrusi keliautoja, pedagogė, jogos mokytoja Rasa de Silva.

Vedėjas Modestas Mastavičius

„Pasaulio lietuvių žinios“ – jau šį šeštadienį per LRT Lituanicą 23.30 val. Lietuvos laiku,

21.30 val. Londono laiku,

16.30 val. Niujorko laiku,

15.30 val. Čikagos laiku. Vedėjas Modestas Mastavičius.

Laidą tiesiogiai galima matyti ir portale LRT.lt.

„Pasaulio lietuvių žinių“ rubrika „Tapatybė.LT“ iš dalies finansuojama Užsienio reikalų ministerijos lėšomis.

Tikslinis laidos anonsas: https://youtu.be/tQqNbvN4GnA

LRT Lituanicą galima matyti: http://www.lrt.lt/apie-lrt/tv-pasiekiamumas/transliacija-palydovu.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...