captcha

Jūsų klausimas priimtas

Dokumentikos premjera. „Tamsioji Adolfo Hitlerio charizma. Į pražūtį – kartu su milijonais“ (The Dark Charisma of Adolf Hitler. Leading Millions into the Abyss)

Adolfas Hitleris buvo Vokietijos, turtingos istorijos ir kultūros šalies, lyderis. Šalies, esančios pačiame Europos viduryje. Bet kartu tai buvo žmonių nekenčiantis psichopatas, nusikaltėlis, kaltas dėl penkiasdešimt šešių milijonų žmonių žūties.

Adolfas Hitleris buvo Vokietijos, turtingos istorijos ir kultūros šalies, lyderis. Šalies, esančios pačiame Europos viduryje. Bet kartu tai buvo žmonių nekenčiantis psichopatas, nusikaltėlis, kaltas dėl penkiasdešimt šešių milijonų žmonių žūties. Tai buvo žmogus, nesugebantis palaikyti normalių žmogiškų santykių, bejausmis, pilnas neapykantos ir prietarų. Dar iki Antrojo pasaulinio karo pradžios jis rūsčiai vertino savo politinius prietarus. Jo neapykanta pagimdė holokaustą, o užkariavimų aistra pusę Europos pavertė griuvėsiais. Bet kartu šį blogio įsikūnijimą fanatiškai garbino, palaikė ir dievino milijonai vokiečių iš įvairiausių visuomenės sluoksnių. Kaip taip galėjo atsitikti? Filmo autorius kruopščiai analizuoja bandymus paaiškinti šį fenomeną demoniškomis, hipnotinėmis, transcendentinėmis fiurerio savybėmis. Daugybė dokumentų leidžia giliau pajusti didžiausios XX a. tragedijos, vardu Trečiasis reichas, ištakas. Jei nebūtų ypač sudėtingai susiklosčiusios istorinės aplinkybės, gal Adolfas Hitleris taip ir būtų likęs niekam  nežinomu, nelabai talentingu dailininku?

Dokumentinis serialas (3 dalys)

Didžioji Britanija

2012

Filmo autorius: Laurence Rees

Kitos dvi dalys - ateinančiais pirmadieniais tuo pačiu metu.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...