captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Stilius“:

„Ne naujosios technologijos yra blogis, bet nemokėjimas ir nenoras jomis teisingai jomis naudotis yra didžiausia yda", - tvirtina  Vilniaus universiteto fizikos mokslų profesorius emeritas Jonas Grigas, pats neatsisakęs nei mobiliojo ryšio telefono, nei kompiuterio, nei kitokių nūdienos žmogui buitį lengvinančių prietaisų. Kad mobilusis telefonas lyg ir kenkia - niekam ne naujiena, senokai kalbame apie elektromagnetinių bangų keliamus pavojus sveikatai, tačiau nedaug kas iš tiesų supranta, kaip mokslininkų  sukurtus „protingus“ ir nuostabius daiktus taip pat protingai naudoti.
Vilniaus universiteto fizikos mokslų profesorius emeritas Jonas Grigas. lma.lt nuotr.
Vilniaus universiteto fizikos mokslų profesorius emeritas Jonas Grigas. lma.lt nuotr.

„Ne naujosios technologijos yra blogis, bet nemokėjimas ir nenoras jomis teisingai jomis naudotis yra didžiausia yda", - tvirtina  Vilniaus universiteto fizikos mokslų profesorius, emeritas Jonas Grigas, pats neatsisakęs nei mobiliojo ryšio telefono, nei kompiuterio, nei kitokių nūdienos žmogui buitį lengvinančių prietaisų. Kad mobilusis telefonas lyg ir kenkia - niekam ne naujiena, senokai kalbame apie elektromagnetinių bangų keliamus pavojus sveikatai, tačiau nedaug kas iš tiesų supranta, kaip mokslininkų  sukurtus „protingus“ ir nuostabius daiktus taip pat protingai naudoti. " Deja, verslas nenori matyti to, ką aiškina mokslininkai, kai jų sukurtą produktą  paverčia tik pelną lydinčiais skaičiais“, - atvirai samprotauja mokslininkas. Profesorius kritikos neglaisto, dėl to sako jam grėsė net nukentėti pačiam. „Pripažįstu, kad turėjau problemų anksčiau, kol profesoriavau Universitete, tačiau dabar esu pensininkas ir nebeturiu dėl ko nerimauti", - pasakoja mokslininkas.  Negaili jis kritikos ir televizijos laidoms. "Kaip galima tikėtis iš žmonių sąmoningumo, jei į televizijos laidas kviečiami ne mokslininkai, o būrėjos, ekstrasensai, hyleriai, virgulininkai?", - klausia fizikas. Mulkinimas tęsiamas ir gydymais elektros srove, magnetais. Ką daro ir ko nedaro telefonai, kompiuteriai, magnetines apyrankes ir taip vertinamos elektros procedūros, ir kaip visa tai veikia mūsų gyvenimo kokybę?

Jeruzalė – šventas, legendinis miestas, kurio kiekviename lopinėlyje slypi istorija. Istorija didinga, užrašyta šventraščiuose. Tačiau gyva istorija sklinda ir iš paprastų, eilinių šio miesto gyventojų. Susitiksime su Jeruzalėje gyvenančia Lilach Rubin – kulinare, aistringa kokybiško maisto gamintoja ir ragautoja, Izraelio virtuvės žinove. Lilach istorija nepaprasta ir kupina drąsos keisti savo lemtį. Ji gimė ir užaugo itin religingoje žydų šeimoje , tačiau vieną dieną ryžtingai pasuko į pasaulietišką gyvenimą. O pokyčiu keliu jai tapo būtent maistas – tas, kuris ilgus metus buvo draudžiamas ir tas, kuris atvėrė naują skonių paletę bei naujas galimybes kurti ne tik patiekalus, bet ir save. Išskirtinė istorija – drąsa ir atradimai, ryžtas ir begalinis naujos kasdienybės džiaugsmas.

Drabužių dizainerė, tinkanti į stiliaus ikonas, Ramunė Piekautaitė apie savo vestuvių suknelę dar nepasakojo niekam. „O savo vestuvių suknelę modeliavau net 20 metų. Turėjau tam laiko į valias“, - juokiasi Ramunė ir prisimena apie savo vestuvių patirtį, ramina būsimas nuotakas ir duoda gerų patarimų. „Galiu viską pasakyti, kam nusiteikti nuotakoms ir kokių vaistų pasiimti iškilmingai ceremonija“, - lyg rimtai, lyg juokais kalba Ramunė Piekautaitė. Kiekvieną pavasarį sulaukianti nuotakų, nusiteikusių atrodyti tarsi kaip pasakoje, dizainerė neslepia tokioms progoms šilkus matuojanti dešimtimis metrų ir neatsisakanti savo braižo. Tad kokias tendencijas dizainerė laiko pačiomis svarbiausiomis, kaip ji regi artėjančios vasaros mados paletę ir kaip rekomenduoja susitvarkyti savo spintą, kad neištiktų amžinas klausimas – kuo apsirengti? Nuo mados iki pačios dizainerės patirties, nuo vestuvių įvaizdžių iki kasdienybės komforto. Išskirtinis susitikimas su viena iš garsiausių Lietuvos mados kūrėjų Ramune Piekautaite.

„Stilius“ per LRT TV gegužės 2 d. 19.30 val. Vedėja Violeta Baublienė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...