captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Stilius“: kaip mūsų balsas susijęs su sveikata?

Lietuvos jūrų muziejaus atstovė spaudai Nika Puteikienė anksčiau buvo labiau žinoma dėl savo sutuoktinio, bet laikas situaciją jau pakeitė gana radikaliai. Prieš keturiolika metų paskui vyrą į KlaIpėdą iš sostinės atkeliavusi Nika čia pasiliko net ir tada, kai vyras, tapęs Seimo nariu, išvažiavo į Vilnių.   
Laidos vedėja Violeta Baublienė.
Laidos vedėja Violeta Baublienė.

Lietuvos jūrų muziejaus atstovė spaudai Nika Puteikienė anksčiau buvo labiau žinoma dėl savo sutuoktinio, bet laikas situaciją jau pakeitė gana radikaliai. Prieš keturiolika metų paskui vyrą į KlaIpėdą iš sostinės atkeliavusi Nika čia pasiliko net ir tada, kai vyras, tapęs Seimo nariu, išvažiavo į Vilnių. Nuo to jie taip ir gyvena: Nika su vaikais pajūry, o Naglis – tik savaitgalių svečias. Tačiau šiemet ir pati žurnalistė panoro įkelti koją į politiką ir tapti uostamiesčio mere. Tiesa, kartelė moteriai pasirodė buvusi per aukšta. Politike vis dėlto ji tapo, bet buvo išrinkta į Klaipėdos savivaldybę. „Visi žinote šimtus pavyzdžių apie nelaimingas moteris, sulaukusias mano amžiaus. Užauga vaikai, vyrai kopia politinės karjeros laiptais, o jos lieka niekam nereikalingos ir namie gaudo kiekvieną dulkelę“, – atvirai sako Nika Puteikienė apie savo esmingų gyvenimo pokyčių motyvus. Negana to, ji neslepia esanti stipri ir protinga. Koks tokios moters gyvenimas iš arti ir ką Nika Puteikeinė giliausiai slepia savo širdyje?

Šamanizmo tema vieniems kelia baisingą susidomėjimą, kitiems – juoką. Tačiau Nikolajaus Oržako vardas žinomas tiems, kas vertina meditacinę ir kitokiais nei įprasta metodais žmogaus esybę paliečiančią muziką. Nikolajus, kilęs iš Tuvos, tituluojamas ne tik tradicinio gerklinio dainavimo guru. Jam lipdomas ir tikro šamano vardas. Nors pats Nikolajus tvirtina žmonių negydantis, tačiau pripažįsta galintis padėti. „Galiu išmokyti kvėpuoti, dainuoti ir kiek kitaip žvelgti į pasaulį“, – pasakoja šamanas, tikinantis, jog balsas tiesiogiai susijęs su sveikata. Ir iš jo skambesio bei tembro pripažintas liaudies gyduolis gali daug pasakyti apie žmogaus sveikatos bėdas. Sako, tai akivaizdu vos žmogui prašnekus. Kokių patarimų pažers Nikolajus laidoje ir kas svarbiausia norint išsaugoti dvasinę ir fizinę sveikatą?

Dar viena įspūdinga istorija ir jos herojė Birutė Jakučionytė, daug kam Lietuvoje pažįstama iš savo tinklaraščio. O mes klausiame: ar Lietuvoje įmanoma išgyventi vienišai mamai su keturiais vaikais? „Londone – gerokai lengviau“, – įsitikinusi Birutė, į emigrantų pažadėtąją žemę išsikėlusi po to, kai ją ir visus keturis sūnus paliko vyras lietuvis. Tačiau moteris pripažįsta nebėgusi, greičiau, ieškojusi laimingesnio gyvenimo. Ir šiandien ji drąsiai taria – nereikia savęs nurašyti, po keturiasdešimties gyvenimas tik prasideda.  Gana daug diskusijų Lietuvoje keliantis keturiasdešimtmečių suklestėjimo teiginys Birutės jau išmėgintas savo likimu. Ir apie tai ji net gali pasigirti parašiusi knygą. „Mano rankose dar vienas mano kūdikis – pirmoji knyga, kurioje be jokių skrupulų išdėstyta teisybė apie dešimt santuokos metų“, – sako Birutė Jakučionytė, rašiusi atvirai, be gailesčio sau ir su gera humoro doze. O šios moters gyvenimas vertas jei ne filmo siužeto, tai bent jau medalio už ryžtą gyventi geriau.

„Stilius“ – šeštadienį, balandžio 25 d. 19.30 val. per LRT televiziją. Vedėja Violeta Baublienė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...