captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Pasaulio lietuvių žinios“: Airijos lietuvių Velykos

Visada malonu išgirsti apie lietuvio sėkmingą veiklą už Lietuvos ribų. Tačiau dar maloniau matyti lietuvius, susibūrusius į tvirtą tautinę bendruomenę.  

Visada malonu išgirsti apie lietuvio sėkmingą veiklą už Lietuvos ribų. Tačiau dar maloniau matyti lietuvius, susibūrusius į tvirtą tautinę bendruomenę.

Prieš 15-20 metų Airijoje gyvenantį lietuvį buvo galima sutikti ne taip jau dažnai, tačiau viskas pasikeitė, Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą. Ilgėdamiesi tėvynės, siekdami išlaikyti lietuviškas tradicijas bei turiningai praleisti laisvalaikį, tarpusavyje bendravę tautiečiai pradėjo burtis į nedideles grupeles.

2004-ųjų rudenį nuspręsta Dubline įkurti pirmąją lietuvišką savaitgalinę mokyklą „4 vėjai“. Ją įsteigus, pradėjo burtis ir bendruomenė, kurią oficialiai įregistruoti buvo sumanyta 2005-ųjų sausį. Taip Airijoje gyvenantys lietuviai, savo veiklą pradėję nuo mažų žingsnelių, sukūrė didelę, tvirtą organizaciją, kurios nariai ne tik rūpinasi lietuvybės išsaugojimu, puoselėjimu bei Lietuvos vardo garsinimu Airijoje, bet ir kartu mini įvairias šventes.

Nuostabi, pavasariu kvepianti balandžio 5-oji skelbė Kristaus prisikėlimą ir gausų būrį tikinčių Airijos lietuvių kvietė į Velykų Mišias.

Kaip ir įprastai, Airijoje įsikūrę tautiečiai rinkosi į Šv. Andriejaus bažnyčią Dublino centre, kur jau 10 metų lietuviškas Mišias laiko ir vietos lietuvių sielovada rūpinasi kunigas iš Lietuvos Egidijus Arnašius.

Velykų dieną į bažnyčią skubėjo ir vyresnieji, ir jaunos šeimos su savo atžalomis. Ne vienas rankose nešėsi krepšelius su kruopščiai dekoruotais velykiniais margučiais. Kunigas Egidijus Arnašius itin džiaugėsi tokiu gausiu tikinčiųjų būriu – Velykų Mišios visada sutraukia daug tautiečių.

Balandžio 5-oji buvo ypatinga dar ir todėl, kad kunigas Egidijus pirmą kartą į Airiją atvyko lygiai prieš 10 metų, būtent Velykų išvakarėse. Su šia gražia sukaktimi pasveikinti lietuvius Dubline ir kituose Airijos miestuose aptarnaujantį kunigą atvyko ne tik tautiečiai iš įvairių Airijos vietų, bet ir Lietuvos Vyskupų Konferencijos delegatas užsienio lietuvių katalikų sielovadai prelatas Edmundas Putrimas, kunigui E.Arnašiui įteikęs ypatingą dovaną – simbolinį skeptrą.

Airijos lietuvių bendruomenės nariai kunigui-kapelionui Egidijui Arnašiui linkėjo ir toliau sėkmingai tęsti sielovadinę veiklą bei visada išlikti tuo žmogumi, į kurį nebijoma kreiptis pagalbos ar patarimo.

Po Mišių susirinkusieji buvo pakviesti į parapijos svetainę, kur jų laukė net kelios staigmenos – didelis šventinis tortas ir Dubline gyvenančios jaunos menininkės Aušros Kregždytės tapytų paveikslų paroda.

Šio šeštadienio „Pasaulio lietuvių žinių“ laidoje dar galėsite išvysti vaizdus, kaip velykaičius margino Kroidono lituanistinėje mokykloje „Bitė“ besimokantys mažieji lietuvaičiai, bei sužinoti, kuo nustebino antrąją Velykų dieną Užupio Respublikoje vykusi Baltų staltiesių diena ir ką atskleidė Viešosios politikos ir vadybos instituto atliktas mokslinis tyrimas apie užsienyje dirbusių tautiečių galimybes įsidarbinti Lietuvoje.

„Pasaulio lietuvių žinios“ – jau šį šeštadienį per LRT Lituanicą 23.30 val. Lietuvos laiku, 21.30 val. Londono laiku, 16.30 val. Niujorko laiku, 15.30 val. Čikagos laiku. Vedėjas Modestas Mastavičius.

Laidą tiesiogiai galima matyti ir portale LRT.lt.

Laidos anonsas:

LRT Lituanicą galima matyti: http://www.lrt.lt/apie-lrt/tv-pasiekiamumas/transliacija-palydovu 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close