captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Stilius“: Jurga Gusarovienė – televizininkė, tapusi papuošalų kūrėja

Drabužių dizaineris Marius Janušauskas iš Lietuvos išvyko, nes čia nežinojo, ką toliau daryti. Tačiau belgų mados mokykla, iš kurios išėjo garsusis „Antverpeno šešetukas“ – pasaulyje išgarsėjusi mados kūrėjų grupė – Marių pasitiko itin šaltai. „Dar nieko nereiškia, kad tau pavyko čia įstoti, mūsų mokyklą baigia vienetai“, – išgirdo lietuvis, dar ir sužinojęs, jog ten itin prastai vertinami mūsų regiono kūrėjai.  
Laidos vedėja Violeta Baublienė.
Laidos vedėja Violeta Baublienė.

Drabužių dizaineris Marius Janušauskas iš Lietuvos išvyko, nes čia nežinojo, ką toliau daryti. Tačiau belgų mados mokykla, iš kurios išėjo garsusis „Antverpeno šešetukas“ – pasaulyje išgarsėjusi mados kūrėjų grupė – Marių pasitiko itin šaltai. „Dar nieko nereiškia, kad tau pavyko čia įstoti, mūsų mokyklą baigia vienetai“, – išgirdo lietuvis, dar ir sužinojęs, jog ten itin prastai vertinami mūsų regiono kūrėjai. Tačiau šiandien dizaineris visgi tobulai prigijo ir dabar gyvena bei kuria Belgijoje. O trumpam parvykęs į Lietuvą, neslepia tvarkantis savo verslo reikalus, susijusius su tenykšte veikla. Tačiau tiesa yra ta, kad atsistoti ant kojų europinės mados pasaulyje jam prireikė nemenkų pastangų. „Šiandien viskas taip gerai, kad net nesitiki“, – prisipažįsta Marius, neturėjęs nei lėšų, nei supratimo, kaip išsilaikyti emociškai sudėtingame mados kūrėjų pasaulyje. „Buvo ir ašarų, ir nevilties. Ten visi verkia, kasdien matai žmonių, raudančių iš nevilties, nes žlunga jų iliuzijos ir kruvinas darbas. Verkdamas aš nepadariau netakto, net nesupratau ko iš manęs norima, bet mano ašaros buvo vietoje“, – neslepia Marius, nė akimirką nesigailintis nuėjęs sudėtingesniu ir ilgesniu keliu, nuvedusiu jį prie Nyderlandų mados elito.

Susitikimas su Renata Vensloviene rodo, jog sunkumus galima įveikti, atradus jėgų savyje. Šiandien Renata vadinama sveikuole, išsigydžiusia be vaistų.  Nuo vaikystės buvusi silpnos sveikatos moteris iškentė dvi širdies operacijas, o iš gydytojų girdėjo tik viena  – apsieiti be vaikų.  Tačiau dabar Renata – sveika, aktyvi ir augina tris mažylius. Kodėl ligų pagrindu ji vadina užslopintas neigiamas emocijas? Kodėl sveikuolė teigia, jog net ir dėl peršalimo kalti anaiptol ne virusai. Ir kai prispaudžia rimtesnės bėdos, Renata pirmiausia siūlo priežasčių ieškoti savyje. Tik nuo ko pradėti sveiko gyvenimo paieškas?

Kalbėti apie juvelyrikos pasaulio subtilumus nėra paprasta. Ir jei tai darytų žmogus, susijęs su menais ar technologijomis, atrodytų net neįspūdinga. Tačiau Jurga Gusarovienė į juvelyriką atėjo iš žurnalistikos pasaulio ir jame dar vis vadinama pilkuoju kardinolu. Šiuo metu moteris pristabdžiusi darbus televizijoje, nes ten jai daug kas nebepatinka. „Netikros žvaigždės, netikros istorijos“, – sako griežtumu garsėjanti profesionalė, nebijodavusi už žurnalistines manipuliacijas kolegai parodyti duris. „Ar žinote, kiek laiko trunka  trijų vaikų mamai išsivirti arbatos“, – retoriškai klausia Jurga. O mes domimės, kuri barikadų pusė lengvesnė: laidų ar papuošalų kūrimas?

„Stilius“ – balandžio 11d., 19.30 val.  Laidos autorė ir vedėja Violeta Baublienė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...