captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Emigrantai“ – apie emigravusius ne savo noru

Vieni išvyksta užsidirbti, kiti – ieškoti meilės, o šio vakaro LRT televizijos „Emigrantų“ istorijos herojams emigruoti liepė tėvai! Šį vakarą 19.30 val.  – istorija apie du vaikinus, kuriuos suvienijo vienoda emigracijos patirtis.  
Algimantas Čiunka.
Algimantas Čiunka.

Vieni išvyksta užsidirbti, kiti – ieškoti meilės, o šio vakaro LRT televizijos „Emigrantų“ istorijos herojams emigruoti liepė tėvai! Šį vakarą 19.30 val.  – istorija apie du vaikinus, kuriuos suvienijo vienoda emigracijos patirtis.

Algimanto Čiunkos tėvai sūnaus ateitį jau buvo suplanavę iš anksto. Pabaigęs vidurinę Klaipėdoje, vaikinas panoro studijuoti jūreivystės mokykloje. Tėvams tai nepatiko, tad jie paprašė sūnaus išsikraustyti ir pradėti gyventi savarankiškai. Vienam paliktam aštuoniolikmečiui reikėjo sutikti su tėvų ultimatumu – išvykti į Anglijos sostinę Londoną.

Iš Anglijos valdžios savo vardu gavęs tūkstantinę paskolą, Algimantas įstojo į Midlsekso universitetą studijuoti kriminalistikos. Tačiau jaunuolio širdis ramybės nerado: Algimantas jautėsi vienišas ir svetimas. Šiandien vaikinas prisipažįsta jautęs depresiją ir ašarą nebraukdavęs. Vaikinas mokslus metė ir pradėjo dirbti.

Renatas iš Alytaus į Londoną, kaip ir Algimantas, atvyko prieš trejus metus, irgi paskatintas artimųjų. Vaikinas atvyko per vasaros atostogas ir, joms pasibaigus, turėjo grįžti į mokyklą, į dešimtą klasę. Renatas mokslus iškeitė į juodą darbą. Per trejus metus jis spėjo išbandyti per dvylika skirtingų profesijų ir apsistojo ties santechniko, kuri ir tapo vaikino aistra.

Šiandien abu vaikinai taupumo dėlei gyvena kartu – dalijasi kambariu. Lietuviai sako, kad Londone reikia ne tik sunkiai dirbti, bet ir kruopščiai skaičiuoti uždirbamus pinigus. Abu jaunuoliai svajoja grįžti į tėvynę. Algimantas ketina grįžti po studijų, o Renatas sugrįžęs planuoja įkurti santechnikos įmonę.

Laidoje „Emigrantai“ matysite dar vieną emigrantą ne savo noru. Arūnas Šakiuose kone du dešimtmečius dirbo miškininku. Staiga netekęs darbo, magistro diplomą turintis vyras privalėjo ieškoti alternatyvų – išvyko į Švediją dirbti pagalbiniu darbininku statybose. Po metų sunkaus darbo vyras į Švediją atsivežė šeimą: vaikus ir žmoną, kuri aukojo mylimą mokytojos darbą. Šiandien Arūnas – įmonės vadybininkas ir buhalteris, besidžiaugiantis solidžia alga ir ramiu gyvenimu, bet paslapčia puoselėja viltį grįžti į Lietuvą.

„Emigrantai“ – šį vakarą, antradienį, 19.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ. Reportažus rengia Orijus Gasanovas ir Akvilė Kavaliauskaitė. Laidos įrašą galite rasti LRT.lt mediatekoje. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...