captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Stilius“: kas sieja „Oskaro“ laureatą M. Hazanavičių su Lietuva?

Kokių nuodėmių reikia prisidaryti, kad imtumeis statyti bažnyčią? Būtent taip šmaikštavo verslininko Aurelijaus ir menotyrininkės Aurelijos Rusteikų bičiuliai, išgirdę apie poros ketinimą dovanoti Dubingiams bažnyčią. Aurelijus domisi bajoriškomis savo giminės šaknimis. Aurelija  keliauja po Europos bažnyčias tyrinėdama sakralinį meną.   
Prancūzų režisierius Michaelis Hazanavičius.
Prancūzų režisierius Michaelis Hazanavičius.

Kokių nuodėmių reikia prisidaryti, kad imtumeis statyti bažnyčią? Būtent taip šmaikštavo verslininko Aurelijaus ir menotyrininkės Aurelijos Rusteikų bičiuliai, išgirdę apie poros ketinimą dovanoti Dubingiams bažnyčią. Aurelijus domisi bajoriškomis savo giminės šaknimis. Aurelija  keliauja po Europos bažnyčias tyrinėdama sakralinį meną. Tačiau naujoji Dubingių bažnyčia tapo bendru tikslu, dėl kurio tarp sutuoktinių nekilo nė menko ginčo. Šaltąją metų dalį Rusteikos leidžia Ispanijoje, tačiau pasiilgę savo lietuviškos sodybos nedvejodami sėda į lėktuvą. Ir sako, naudojasi galimybe ne tik imti, bet ir duoti.

Išskirtinis pokalbis su prancūzų režisieriumi Michaeliu Hazanavičiumi. Didžiojo kino žvaigždė neslepia į Lietuvą vykęs gana miglotai suvokdamas, jog beveik tiesiogiai susijęs su šalimi. „Mano senelis buvo žydas, pasitraukęs iš Lietuvos, praėjusio amžiaus pradžioje. Jis nebuvo nuotykių ieškotojas, bet net mano tėvas nelabai ką žinojo apie sao tėvą“, – pasakoja režisierius, prisimindamas sąsajas su mūsų šalimi. Kaip jo gyvenimas pasikeitė gavus net penkis Kino akademijos apdovanojimus už pripažintąjį „Artistą“? Iš esmės pasikeitė, bet ir nepasikeitė, šypteli režisierius, atvirai pasakodamas, kokių meilės priepuolių teko patirti gavus Oskarus. Beje, iki šiol Michaelis Hazanavičius apgailestauja, jog išėjęs atsiimti apdovanojimo taip sutriko, kad ne tik užmiršo pasirašytą padėkos kalbą, bet net ir nesugebėjo padėkoti jo filmuose vaidinančiai žmonai. Tačiau prasitardamas rimčiau tikina, jog gyvenime viską lemia ir atsitiktinumai. Kokį patarimą duoda režisierius ir ką jis pasakoja apie gyvenimą šeimoje, kur viena garsenybė yra didesnė už kitą?

Rimvydas Širvinskas, geriau žinomas Makaliaus pravarde, įsitikinęs, kad planuojant kelionę nereikia persistengti. Jeigu per daug žinosi apie šalį, į kurią vykstI, tikrai neteksi pusės nuotykių. Rimvydas sako, kad jei būtų priešingai, pats nebūtų pamatęs vieno iš Malagos rajonų, nes jį patariama lenkti iš tolo. Seišeliuose nebūtų pakliuvęs į neapsakomo linksmumo laidotuves, kurias iš pradžių palaikė netgi vestuvėmis. Nebūtų paragavęs ir iš šikšnosparnio paruošto patiekalo. O kelionė be džiazo – kaip maistas be druskos. Kokių dar patarimų keliautojams siūlo garsusis Makalius?

„Stilius“ balandžio 4d., 19.30 val. per LRT TV su Violeta Baubliene.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...