captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Pasaulio lietuvių žiniose“ – Algirdas Kaušpėdas

Kur gyvena daugiau nei 170 pasaulio tautų? Kur kasmet susirenkama aptarti savo panašumų ir skirtumų, siekiama pabendrauti, geriau vieniems kitus pažinti ir pasimokyti, pirmiausia – tolerancijos? Kur įvairių tautų atstovus savo vizitu tradiciškai pagerbia aukščiausi vadovai? Taip, tai – mažytis Liuksemburgas, kuriame skatinamas daugiakalbis ir daugiakultūris savitumas.  

Kur gyvena daugiau nei 170 pasaulio tautų? Kur kasmet susirenkama aptarti savo panašumų ir skirtumų, siekiama pabendrauti, geriau vieniems kitus pažinti ir pasimokyti, pirmiausia – tolerancijos? Kur įvairių tautų atstovus savo vizitu tradiciškai pagerbia aukščiausi vadovai? Taip, tai – mažytis Liuksemburgas, kuriame skatinamas daugiakalbis ir daugiakultūris savitumas.

Afrikos ritmai, Lotynų Amerikos atstovų svetingumas, europiečių draugiškumas, azijiečių geranoriškumas ir dar daugiau – visa tai kovo 13-15 dienomis tilpo po Liuksemburgo parodų rūmų LUXEXPO stogu. Čia 32 kartą buvo švenčiamas Migracijos, tautų ir kultūrų festivalis. Jo rengėja – organizacija „Comité de Liaison des Associations d'Etrangers“ – šiemet Liuksemburgo lietuvių bendruomenei skyrė 3 stendus: įprastinį informacijos, maisto ir meno.

Informacijos stende festivalio lankytojams buvo gausiai dalyti leidiniai apie Lietuvą, žemėlapiai ir įvairūs suvenyrai. Čia buvo galima įsigyti sertifikuotų tautinio paveldo produktų, lietuviškų meno dirbinių. Liuksemburge gyvenantys kitataučiai puikiai įvertino Maisto stende pilstytą lietuvišką alų ir girą, gyrė lietuvišką duoną, skilandį, varškės sūrį ir šakotį, mielai skanavo naminių balandėlių ir cepelinų. Šie, beje, puoduose ilgai neužsibuvo: neliko jų paragauti ne tik po pietų atėjusiems stendo lankytojams, bet ir su lietuviais pasilabinti užsukusiam Liuksemburgo premjerui Xavier‘ui Bettel‘iui. Pirmą kartą Meno stende šiemet įsikūrė du skirtingi menininkai – tapytoja Irena Lutinskaitė ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys Sigitas Baltramaitis. Jie mielai su renginio svečiais dalijosi savo įspūdžiais, diskutavo apie meną.

Jau tampa įprasta, kad šiandienos lietuviai kuria naująją tapatybę – vis dažniau girdime apie tautiečių pasiekimus sporto, mokslo bei kultūros srityse. Daugiau pasiekę lietuviai supranta, kad labai svarbu sėkme dalytis ne tik su artimaisiais, bet ir talentingais bei veržliais savo tautos atstovais.

„Pasaulio lietuvių žinių“ reportaže iš Niujorko – vaizdai iš JAV lietuvių bendruomenės Niujorko apygardos surengto susitikimo, į kurį rinkosi lietuviai profesionalai, įkvėpti idėjos vienytis ir diskutuoti apie tai, kaip intelektualiai prisidėti prie Lietuvos pažangos pasaulyje.

„Džiaugiamės, kad vos per kelis mėnesius sulaukėme dėmesio iš tokių garbingų svečių kaip buvusi JAV ambasadorė Lietuvoje Anne Derse, Kazickų Šeimos Fondo prezidentė Jūratė Kazickas, „Yahoo! Studios“ Naujienų departamento direktorius Tony Mačiulis, Niujorko miesto mero padėjėjas Stefanas Grybauskas ir daugelis kitų“, – džiaugėsi vienas iš susitikimo iniciatorių, JAV lietuvių bendruomenės Niujorko apygardos pirmininkas Algirdas Grybas.

Šio šeštadienio „Pasaulio lietuvių žinių“ laidoje dar galėsite išvysti vaizdus iš Lemonte įsikūrusiame Pasaulio lietuvių centre jau 12 kartą Čikagos lietuvių krepšinio lygos surengtos žaismingos „Žvaigždžių dienos“ šventės, pamatyti, kaip Airijos lietuviai ruošėsi Šventojo Patriko dienos paradui Dubline bei kaip aktyvios lietuvių bendruomenės minėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-metį.

„Pasaulio lietuvių žinių“ rubrikoje „Tapatybė.LT“ – Pasaulio Lietuvos entuziastu save vadinantis, už jaunimo patriotizmo skatinimą apdovanotas grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas.

„Pasaulio lietuvių žinios“ – jau šį šeštadienį per LRT Lituanicą 23.30 val. Lietuvos laiku, 21.30 val. Londono laiku, 16.30 val. Niujorko laiku, 15.30 val. Čikagos laiku. Vedėjas Modestas Mastavičius.

Laidą tiesiogiai galima matyti ir portale LRT.lt.

Laidos anonsas:

LRT Lituanicą galima matyti: http://www.lrt.lt/apie-lrt/tv-pasiekiamumas/transliacija-palydovu 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...