captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Stilius“: kodėl Merūnas Vitulskis vis rečiau rodosi viešumoje?

Kuo gyvena pasaulinių bestselerių autorė? Ar tikrai žinoma rašytoja turi tokios patirties, apie kurią kuria sėkmingus romanus? Ir dar daugiau klausimų nuolatos keliama garsiajai austrų literatei Susannai Kubelkai. „Daug keliauju po pasauli, rašau tai, ką patiriu pati ir ką laikau esant svarbiu perduoti daugumai moterų, – sako rašytoja. – Iš tiesų, esu jautri, pažeidžiama ir sunkiai naktimis dirbanti moteris. Man svarbu turėti savo asmeninę erdvę, neprisirišti prie jokio vyro ir kasdien džiaugtis gyvenimu“.  

Kuo gyvena pasaulinių bestselerių autorė? Ar tikrai žinoma rašytoja turi tokios patirties, apie kurią kuria sėkmingus romanus? Ir dar daugiau klausimų nuolatos keliama garsiajai austrų literatei Susannai Kubelkai. „Daug keliauju po pasauli, rašau tai, ką patiriu pati ir ką laikau esant svarbiu perduoti daugumai moterų, – sako rašytoja. – Iš tiesų, esu jautri, pažeidžiama ir sunkiai naktimis dirbanti moteris. Man svarbu turėti savo asmeninę erdvę, neprisirišti prie jokio vyro ir kasdien džiaugtis gyvenimu“. Vos pradėjusi populiarėti ji buvo apkaltinta, jog rašo pornografinius romanus. Tačiau šiandien Susanna ramiai atremia kritikos nuogąstavimus ir tiki kalbanti apie kiekvienai moteriai aktualius dalykus, delikačius, bet visų, išgyvenamus. Ji pasakoja, jog moterys pažeidžiamos ir ypač – už miegamojo durų, tačiau bijo aiškintis intymius svarbumus. Įžengusi į 73-ečius metus visame pasaulyje puikiai žinoma Susanna Kubelka daug kalba apie save. Ir atvirai pasakoja, kokių vyrų sutikusi, ką iš jų patyrusi. „Tačiau visiems pirmiausia rūpi, kodėl taip jaunai atrodau, ką darau su veidu ir niekas netiki, jog nesu dariusi nė vienos plastinės operacijos“, – šypteli rašytoja, net neslepianti galingų moteriškų ginklų. Kokias asmeninio gyvenimo paslaptis ir patirtis atskleis Susanna? Ką ji pasakos apie save, savo kūrinius ir jų sąsajas su vyrų ir moterų tarpusavio santykiais?

O namų ydas kalba architektė Ona Januškevičiūtė, savo profesiją vadinanti vyriška. Ir nė kiek nenuostabu, kad pirmąkart statybų aikštelėje išvydę trapią mergaičiukę darbininkai skeptiškai susižvalgo. „Nieko, kai tenka taisyti broką, atsainumas išgaruoja“,- juokiasi Ona, besilaikanti kietų savo įsitikinimų ir puoselėjanti savotišką aplinkos ir namų dermės filosofiją. Šios architektės credo: iš pradžių mes kuriame aplinką, o paskui ji formuoja mus. Tačiau kokias klaidas dažniausiai daro lietuviai statydami namus ir įsirenginėdami būstus? Kodėl architektė sako, jog nereikia griauti senamadiškų namų ir pasakoja kaip juos paversti patogiais ir šiuolaikiškais būstais?

Populiarusis operos solistas Merūnas Vitulskis pripažįsta, jog lagaminus krautis jam vis sunkiau. Ir vis rečiau Merūnas mirguliuoja žiniasklaidoje, vis dažniau atsisako duoti interviu. „Ir mano gyvenimo būdas, ir aš pats labai pasikeičiau, atėjo kitokių vertybių metas“, – nuoširdžiaI prisipažįsta dainininkas. Atvirame pokalbyje jis pasakoja, jog tokiems pokyčiams įtakos turėjo ne tik šeima, sūnus, bet ir profesinė sėkmė garsiose pasaulio scenose bei laimėtos tarptautinės atrankos. „Kad gautum svajonių vaidmenis, nepakanka vien balso“, – paslaptingai šypsosi Merūnas ir jau neslepia kokiose operos scenose jis laukiamas. Šviežiausias  jo kontraktas Vienos operoje – jau faktas. Bet pasirodo, palikti Lietuvą nelengva, net ir žinant, kad teks stovėti vienoje scenoje su tokia garsenybe kaip Ana Netrebko.

„Stilius“ kovo 21d., 19.30 val. su Violeta Baubliene.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...