captcha

Jūsų klausimas priimtas

Pasaulio dokumentika. Premjera. Lotynų Amerikos platybėse (Wildest Latin America).4 d. Pantanalis. Laukinė Brazilijos širdis (Pantanal. Brazil’s Wild Heart).

Laukinė Lotynų Amerikos gamta pasaulio mokslininkams ir keliautojams visada buvo mįslė. Šio filmo autoriai truputį praveria duris.  

Laukinė Lotynų Amerikos gamta pasaulio mokslininkams ir keliautojams visada buvo mįslė. Šio filmo autoriai truputį praveria duris.

Puikus 5 dalių filmas skirtas šio unikalaus žemyno gamtai. Filmavimas vyko pavojingomis sąlygomis, tačiau autoriai pasiekė stulbinamą rezultatą. Pamatysime ir Patagoniją, ir didingus Andus, ilgiausią pasaulio kalnų sistemą, žavinčią savo viršukalnių grožiu, ir didžiausią pasaulio balą Pantanalį, kuri kasmet išdžiūva, bet vis tiek ten gyvena daugybė gyvūnijos pasaulio atstovų. Stambiausias pasaulyje tropinis miškas – Amazonijos džiunglės. Pusė čia iškrintančių kritulių susidaro nuo vandens garų. Šiltas drėgnas klimatas beveik nesikeičia ištisus metus ir tokiomis puikiomis sąlygomis čia vyksta intensyvus gyvenimas. Čia kaip mozaikoje išsidėstę daugybė arealų, kuriuose prisitaikė gyventi ir žmonės, ir gyvūnai. O visą šitą karalystę valdo vandeningiausia pasaulio upė – Amazonė. 

4 dalis. Pantanalis. Laukinė Brazilijos širdis (Pantanal. Brazil’s Wild Heart). Rež. Bill Markham

Pantanalis – didžiausia balų vietovė pasaulyje. Tačiau tai ne paprastos pelkės. Kasmet teritorija prisipildo vandens, o paskui išdžiūva. Susipažinsime ir su šios vietovės gyventojais. 

 

 Wildest Latin America
(2012) on IMDb

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...