captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Elito kine“– lenkų drama „Rytoj einame į kiną“ (Jutro idziemy do kina)

Tai jaudinantis ir gražus filmas. Jo kūrėjai be nereikalingo patoso ir pigaus jausmingumo paprastomis priemonėmis per trijų bičiulių, 1938 metų abiturientų, likimus pavaizdavo tuometinių dvidešimtmečių likimus.

Tai jaudinantis ir gražus filmas. Jo kūrėjai be nereikalingo patoso ir pigaus jausmingumo paprastomis priemonėmis per trijų bičiulių, 1938 metų abiturientų, likimus pavaizdavo tuometinių dvidešimtmečių likimus. Iš tų žmonių, gimusių jau atgautoje tėvynėje, dar neįžengusių į suaugusiųjų gyvenimą, karas atėmė ateitį, viltis, artimuosius, viską, ką jie turėjo, normalaus gyvenimo galimybes, o iš labai daugelio – ir gyvybes.

Iš trisdešimties baigiamosios klasės, kurioje mokėsi herojai, žmonių, dvidešimt neišgyveno karo, keli buvo pasmerkti mirti stalininėje Lenkijoje. Bet net ir tie, kurie liko gyvi, pasivyti prarastų metų nesugebėjo. Scenarijaus autorius, Ježis Stefanas Stavinskis, daugelį siužetų pasiskolino iš savo biografijos, iš giminių bei pažįstamųjų patirties. Kaip jis teigia, kiekvienas herojus turi tam tikrų jo bruožų, patiria tai, ką jis pats išgyveno.

Lenkijos meninių kino filmų festivalyje Gdynėje 2007 m. juosta pelnė apdovanojimas už kostiumus ir scenografiją. 2007 m. Vokietijoje režisierius Michalas Kvecinskis laimėjo „Europos prizą“. Šanchajaus kino festivalyje 2008 m. buvo apdovanotas kaip geriausias televizijos filmas. Dar keliose kategorijose nominuotas. 

Drama

Lenkija

2007

N-7

Režisierius: Michal Kwiecinski

Vaidina: Mateusz Damiecki, Antoni Pawlicki, Jakub Wesolowski, Anna Gzyra, Julia Pietrucha, Marta Scislowicz, Maria Niklinska, Grazyna Szapolowska.

 Jutro idziemy do kina
(2007) on IMDb

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...