captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Stilius“: kaip gyvena televizijos personažas Pilypukas?

Kai smuikininkas Martynas Švėgžda von Bekkeris, laimėjęs Fullbrighto stipendiją, pakėlė sparnus į Bostoną, net nenumanė, kad ten imsis ne tik studijų. Sako, Bostonas jo laukė ir būtent ten smuikininkas įsisuko į kultūrinę veiklą ir net suorganizavo šviesaus atminimo tėvo, grafiko Algimanto Švėgždos darbų parodą.  

Kai smuikininkas Martynas Švėgžda von Bekkeris, laimėjęs Fullbrighto stipendiją, pakėlė sparnus į Bostoną, net nenumanė, kad ten imsis ne tik studijų. Sako, Bostonas jo laukė ir būtent ten smuikininkas įsisuko į kultūrinę veiklą ir net suorganizavo šviesaus atminimo tėvo, grafiko Algimanto Švėgždos darbų parodą.  „Bet Amerika – ne man, labai greitai supratau, kad esu europinio sukirpimo žmogus. Nors viskas pasisekė, dauguma akademinės bendruomenės kraipė galvas ir stebėjosi, kad tokį renginį suorganizavo stipendininkas, tačiau ten apsigyventi nenorėčiau“, – atvirai prisimena Martynas. Dabar jis keliauja tarp kelių Europos miestų ir tikina, jog nėra jokio skirtumo, kur gyventi. Jo naujasis sumanymas radosi iš senų pokalbių su tėvu, kuriuos prisimindamas jis rėžia tiesą apie edukacinių sistemų spragas. „Nesvarbu kur paklausiu savo studentų apie baroko laikotarpio kultūrą ir menininkus, be muzikos jie žino nulį“, – pripažįsta smuikininkas, sumanęs naujo lygio tarpdisciplininę mokyklą. Ko žinomą smuikininką išmokė ryšiai su garsiausiais pasaulio muzikais ir ko jis dar vis mokosi?

„Kol kiti kaupia daiktus, aš kaupiu patirtis. Ir man vis mažai ir mažai“, – sako gydytoja ginekologė Gražina Bogdanskienė. Apie kokias patirtis prabils medikė, prieš dvidešimt metų  pirmoji prakalbusi apie nevaisingumą?  „Esu žmogus, kuriam nuolatos reikia veiksmo, greitai mąstau greitai, dirbu irgi greitai ir mane labai sunku sustabdyti“, –  atvirauja gydytoja, savo laisvalaikio neįsivaizduojanti priešais televizorių. Ir pasakoja, jog jos hobiams suskaičiuoti greit pristigs ir rankų pirštų. Sportas, muzika, dainavimas – ilgamečiai palydovai, o štai prieš metus veikli moteris žengė dar ir ant parketo.  Ji ėmė šokti ir sako, jog atėjo laikas pagyventi sau. Kaip gi atrodo žinomos medikės gyvenimas?

Kur dingo Pilypukas? Ko gero, būtent taip apie žinomą Šiaulių verslininką Darių Balčiūną iki šiol pagalvoja ne vienas, prisiminęs linksmuolį televizijos personažą. Tačiau savo mieste Darius žinomas ne tik kaip juokintojas. Ketvirtį amžiaus gyvenantis su žmona Daiva, jis pasakoja, puikiai žinąs, ką reiškia išbandymas garbe, pinigais ir net žvaigždžių liga. Kadaise garsėjęs linksmais juokeliais dabar verslininkas pasakoja susikoncentravęs naujiems sumanymams. Kaip gyvenime juokauja juokdariai? Ir kodėl Darius save vadina paniurėliu?

„Stilius“ vasario 21d., 19.30 val. per LRT TV. Vedėja Violeta Baublienė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...