captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Pasaulio lietuvių žinios“: Lietuvos Valstybės atkūrimo 97-ųjų metinių minėjimo renginiai

Pasaulio lietuvių bendruomenėse jau prasidėjo Lietuvos Valstybės atkūrimo 97-ųjų metinių minėjimo renginiai. Reportažus apie tai laidai parengė pačios lietuvių bendruomenės.   Reportažus apie ta

Pasaulio lietuvių bendruomenėse jau prasidėjo Lietuvos Valstybės atkūrimo 97-ųjų metinių minėjimo renginiai.

Vasario 9 dieną Lietuvos ambasada kartu su Jungtinėje Karalystėje viešėjusia Seimo pirmininke Loreta Graužiniene pakvietė į Londono Šv. Petro bažnyčioje surengtą Vasario 16-osios minėjimą-koncertą.

Renginyje, kuriame skambėjo lietuvių ir užsienio kompozitorių klasikinės muzikos kūriniai, dalyvavo Jungtinės Karalystės politikos, kultūros, verslo ir diplomatinio korpuso atstovai, taip pat lietuvių bendruomenės nariai. Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Pablo de Sarasate, Fransz Liszt, Gaetano Donizetti muziką atliko operos solistė Justina Gringytė, Londone aktyviai koncertuojantys pianistai Rimantas Vingras, Jelena Makarova ir Aretas Botyrius bei klarnetininkas Antanas Makštutis. 

„Pasaulio lietuvių žinių“ laidoje, kuriai reportažus teikia pačios lietuvių bendruomenės visame pasaulyje, dar matysite vaizdus iš vasario 7 dieną Lietuvių bendruomenės namuose Hamburge vykusio renginio „Meilė, knygos ir meilė knygoms“, kuriame svečiai galėjo pabendrauti net su trimis Vokietijoje gyvenančiomis lietuvių rašytojomis – 2014 metų pabaigoje debiutinį romaną „Objektyve meilė“ išleidusia Lina Ever, hamburgiečiams jau pažįstama Jolita Herlyn ir nuo 1998 metų Vokietijoje gyvenančia Lietuvos rašytojų sąjungos nare bei lietuvių – vokiečių kultūros draugijos „Lit.art“ vadove Jutta Noak.

Jungtinėje Karalystėje gyvenantys lietuviai, neabejingi Norvegijoje iš tautiečių šeimų atimtų vaikų likimui, vasario 7 dieną prie Norvegijos ambasados Londone surengė protesto akciją. Joje dalyvavę lietuvaičiai teigė, jog yra be galo susikrimtę bei susirūpinę tuo, kokia ateitis laukia iš tėvų atimto Gabrieliaus Bumbulio.

Protesto akcijos organizatoriai neslėpė, jog piketu norėjo atkreipti ne tik kitų po pasaulį išsibarsčiusių tautiečių bei pačių norvegų dėmesį, bet ir paskatinti Lietuvos politikus imtis aktyvių bei ryžtingų veiksmų siekiant atimtus lietuvių vaikus grąžinti tėvams.

„Pasaulio lietuvių žinių“ reportaže iš Lietuvos Respublikos Prezidentūros – Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos akcijos „Vasario 16-ąją švęsk išradingai“, prie kurios prisijungti kviečiamos ir pasaulio lietuvių bendruomenės, pristatymas.

Rubrikoje „Tapatybė.LT“ apie lietuviško maisto kelią į Londone gyvenančių tautiečių namus pasakos jau tryliktus metus vienai didžiausių maisto iš Rytų Europos tiekimo bendrovių Anglijoje vadovaujantis Gintaras Ordavičius.

„Pasaulio lietuvių žinios“ – jau šį šeštadienį per LRT Lituanicą 23.30 val. Lietuvos laiku, 21.30 val. Londono laiku, 16.30 val. Niujorko laiku, 15.30 val. Čikagos laiku. Vedėjas Modestas Mastavičius.

Laidą tiesiogiai galima matyti ir portale LRT.lt.

Laidos anonsas:

LRT Lituanicą galima matyti: http://www.lrt.lt/apie-lrt/tv-pasiekiamumas/transliacija-palydovu 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...