captcha

Jūsų klausimas priimtas

Premjera. Gyvi (Zhivi/The Living). Dokumentinis filmas. Ukraina.

Dokumentinis filmas „Gyvi“ buvo kuriamas beveik metus, prieš tai atlikus nuodugnų tiriamąjį darbą: įvairiose Ukrainos srityse buvo apklausta keli šimtai žmonių, patyrusių vadinamąjį holodomorą, sovietų valdžios 1932–1933 metais Ukrainoje tikslingai sukeltą badą.  

Dokumentinis filmas „Gyvi“ buvo kuriamas beveik metus, prieš tai atlikus nuodugnų tiriamąjį darbą: įvairiose Ukrainos srityse buvo apklausta keli šimtai žmonių, patyrusių vadinamąjį holodomorą, sovietų valdžios 1932–1933 metais Ukrainoje tikslingai sukeltą badą. Nemažai laiko kūrybinė grupė skyrė dokumentinės medžiagos paieškoms Rusijos, Lenkijos, Italijos ir Jungtinės Karalystės Velso archyvuose. Skirtingais duomenimis, baisusis badas pasiglemžė nuo trijų iki septynių ar net dešimties milijonų gyvybių. Tikrasis katastrofos mastas buvo slepiamas po devyniais užraktais.

Filme vystomos dvi siužetinės linijos, neatsiejamai susipynusios viena su kita. Pirmoji paremta minėtą holodomorą išgyvenusių žmonių liudijimais. Neįtikėtinomis valios pastangomis tiems žmonėms pavyko išgyventi tuo metu, kai juos bandė sumalti komunistinės ideologijos girnos.

Antroji siužetinė linija – tai britų žurnalisto Gareto Džonso sukaupta dokumentinė medžiaga ir jo laiškai. Šis Kembridžo universitetą baigęs žurnalistas dirbo tuomečio Jungtinės Karalystės ministro pirmininko Deivido Loido Džordžo patarėju ir nepaisydamas Sovietų Sąjungoje apsilankiusių britų ir amerikiečių politikų, rašytojų bei žurnalistų nuomonės siekė sužinoti tiesą apie milijonus gyvybių nusinešusią vieną didžiausių Ukrainos nacionalinių katastrofų.

JAV, Šveicarijoje, Gruzijoje ir Armėnijoje juosta pelnė apdovanojimus kaip geriausias dokumentinis filmas. 

2008

N-7

Režisierius: Sergij Bukovskij 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...