captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvoje gimęs ir augęs žydas – Izraelio gynėjas

Šį antradienį 19.30 val. LRT socialinės dokumentikos laidoje „Emigrantai“ – unikali istorija iš ypatingos vietos, į kurią patekti laidos komandai reikėjo gauti ne vieną oficialų leidimą. Tai istorija iš Izraelyje esančio Vakarų Kranto, kitaip vadinamo Samarija.  
Danielius Lupšicas.
Danielius Lupšicas.

Šį antradienį 19.30 val. LRT socialinės dokumentikos laidoje „Emigrantai“ – unikali istorija iš ypatingos vietos, į kurią patekti laidos komandai reikėjo gauti ne vieną oficialų leidimą.  Tai istorija iš Izraelyje esančio Vakarų Kranto, kitaip vadinamo Samarija.

Danielius Lupšicas gimė ir užaugo Vilniuje, tačiau prieš penkiolika metų jis nusprendė grįžti į savo protėvių žemę, Izraelį. Tapęs šios šalies piliečiu vyras neteko Lietuvos pilietybės, bet liko didelis tėvynės patriotas. Izraelyje Danielius išmoko hebrajų kalbos, tarnavo Izraelio gynybos pajėgose (Izraelio kariuomenėje), sutiko savo būsimą žmoną, vedė ir susilaukė trijų vaikų.

Tačiau kol pasaulinės naujienų tarnybos skelbia, kad į Izraelio Vakarų Krantą, „karo zoną“, geriau nekelti kojos, vietiniai gyventojai, žydai ir musulmonai, džiaugiasi kasdieniu gyvenimu, šypsosi ir jaučiasi saugūs. Avnei Hefecas – naujakurių miestelis šiaurės Samarijoje, kuriame gyvena pusantro tūkstančio gyventojų, visi religingi judėjai. Čia gyvena ir Danielius su šeima. Miestelio teritorija yra aptverta tvora su jutikliais. Šiems suveikus, nedelsdamas atvyksta greitojo reagavimo apsaugos būrys, kuriame savanoriauja ir Danielius.

Taigi vyras yra profesionalus karys ir taip pat atlieka aktyviąją rezervo tarnybą Gazos Ruože. Danielius nesiskiria su užtaisytu M-16 automatu, kad iškilus grėsmei galėtų ginti ir apsiginti. Vyras neatsitiktinai pasirinko gyventi šią vietą – būdamas religingas jis tiki, kad religinė bendruomėnė yra pati natūraliausia vieta auginti vaikus – čia jie yra auklėjimi pagal moralinį kodeksą, su „motinos pienu“ išmoksta vertinti ir mylėti savo kultūrą, kalbą, tautą ir religiją.

Šį antradienį 19.30 val. LRT laidoje „Emigrantai“ Danielius atskleis daugiau kasdienio gyvenimo Vakarų Krante subtilybių, papasakos apie judėjų ir musulmonų santykius ir kaimynystę.

Reportažus rengė Orijus Gasanovas ir Akvilė Kavaliauskaitė. Laidos įrašą galite rasti LRT.lt „Mediatekoje“.  

Laidos anonsas:

http://youtu.be/qLnXe8yJmdU

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close