captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Stilius“: R. Karveliui bajoriškas auklėjimas padeda atremti likimo smūgius

Mokytoja Xiang yra Belgijos karalystės ambasadoriaus žmona, kilusi iš Pekino. Bene 20 metų po pasaulį važinėjanti pora įdomi ne tik savo likimo geografija. Visur, kur tik reziduoja vyras, jo žmona Xuenqiu Xiang  dėsto Dao vienuolių mokymus ir susidomėjusius skatina tobulinti savo kūną.   
Aktorius Rimgaudas Karvelis.
Aktorius Rimgaudas Karvelis.

Mokytoja Xiang yra Belgijos karalystės ambasadoriaus žmona, kilusi iš Pekino. Bene 20 metų po pasaulį važinėjanti pora įdomi ne tik savo likimo geografija. Visur, kur tik reziduoja vyras, jo žmona Xuenqiu Xiang  dėsto Dao vienuolių mokymus ir susidomėjusius skatina tobulinti savo kūną. Kodėl kas dieną verta išgerti aštuonias stiklines šilto vandens? Kaip reikia mankštinti liežuvį ir įveikti peršalimą be vaistų? Kaip paliekninti juosmenį verdant sriubą? Dalykai, kuriuos ambasadorienė atskleidžia noriai ir atvirai dėsto 2000 metų senumo senųjų vienuolių praktikų paslaptis, yra jos gyvenimas. „Viso to išmokau, nes sunkiai sirgo mano mama ir jai vienai buvo pernelyg sudėtinga atlikti praktikas. Tačiau bemokydama ją, pagydžiau ne tik ją, bet išgijau ir pati“, – atvirai pasakoja kinė, praktikuojanti hui čun gun sveikatinimo meną ir pripažįstanti, jog dabar atrodo geriau nei prieš 30 metų. „Pažiūrėkite į mano kaklą, visi manęs klausia, kokia yra mano jaunystės paslaptis“, – juokiasi moteris, rankose laikydama vėžlį ir tikindama, jog ilgaamžiškumo simbolis Kinijoje yra būtent šis gyvūnas. Ko dar moko kinė Vilniuje, Konfucijaus institute? Ir kaip atrodo jos kepama Pekino pica?

Į devintąją dešimtį įkopusiam aktoriui Rimgaudui Karveliui, atrodo, nebaisi  nei senatvė, nei vienatvė. Jis paskendęs idėjose, nepamirštas žiūrovų. Kasdien džiaugiasi gyvenimu ir net neįtarsi, kokias emocijas bei skaudžią patirtį slepia visų mylimo aktoriaus pokštai ir juokeliai. Išeiti į sceną ir suvaidinti spektaklį kaip niekur nieko, nors ką tik sužinojai apie tragišką vienintelio sūnaus žūtį, taip geba tik išskirtinio profesionalumo artistai. Tačiau aktorius nelinkęs girtis, kad jo gyslomis teka mėlynas kraujas, o bajoriškas auklėjimas net ir plebėjiškais laikais padeda atremti sunkiausius likimo išbandymus.

„Dabar gyvenu patį geriausią savo gyvenime laikotarpį, nes pagaliau išmokau mylėti save“, – sako dainininkė, dainos ir judesio studijos vadovė Rūta Morozovaitė. Prieš daugiau kaip trisdešimt metų sužibėjusi tuomet prestižiniame estradinių dainų atlikėjų konkurse „Vilniaus bokštai", moteris neslepia, nelengvai skynėsi kelią į scenos aukštumas. „Nemokėjau savęs mylėti, nesinaudojau tuo, kas man duota Dievo, todėl už klaidas vis gaudavau per galvą“, – atvirai sako Rūta, prisiminusi savo kompleksus, savigraužas ir nesėkmingus ieškojimus. Kokiais keliais likimas vedžiojo šią moterį ir ko ji pagaliau išmoko?

„Stilius“ šeštadienį, sausio 17d. 19.30 val. per LRT TV su Violeta Baubliene.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...