captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Stilius“. L. Adomaitis: spontaniškumas mano gyvenime groja pirmuoju smuiku

Dainininkas ir kūrėjas Linas Adomaitis, ko gero, buvo pirmasis muzikas, išdrįsęs savo klausytojus paraginti ateiti ne tik į koncertą, bet ir vaduotis iš apsmurgimo bei deramai pasipuošti muzikai. Būtent taip dera atrodyti lankantis koncertuose, kur muzikantai dėvi smokingus, o koncertuoja didžiausios scenos žvaigždės.  
Dainininkas ir kūrėjas Linas Adomaitis.
Dainininkas ir kūrėjas Linas Adomaitis.

Dainininkas ir kūrėjas Linas Adomaitis, ko gero, buvo pirmasis muzikas, išdrįsęs savo klausytojus paraginti ateiti ne tik į koncertą, bet ir vaduotis iš apsmurgimo bei deramai pasipuošti muzikai. Būtent taip dera atrodyti lankantis koncertuose, kur muzikantai dėvi smokingus, o koncertuoja didžiausios scenos žvaigždės. Didžiąją savo gyvenimo dalį praleidęs su muzika, nuo pat vaikystės skatinamas ir mokomas muzikalių šeimos narių, Linas savęs net neįsivaizduoja be muzikos. „ Tai yra viskas, ką aš turiu ir iš ko gyvenu“, –  sako kūrėjas,  kiekvieną savo gyvenimo etapą vadinantis geriausiais metais. „Nuo vaikystes patiko tėvų požiūris, kad ne savimeilė, o savigarba yra labai svarbus dalykas gyvenime. Ką duoda savigarba? Tai leidžia suprasti, kas esi, ką gali dirbt ir tada pasirenki, koks tavo gyvenimo kelias.“

Daug keliaujantis muzikas sako, jog kelionės nėra vien kitų šalių pažinimas. Tai vertingas savęs atradimas, mano dainininkas, dažnokai nukenčiantis dėl per didelio savo impulsyvumo ir spontaniškumo.  „Spontaniškumas mano gyvenime groja pirmaisiais smuikais“, – juokiasi pašnekovas, pripažindamas, jog jo charakteris yra net pakišęs koją. „Neseniai  praūžusiame koncertiniam ture prašiau, kad klausytojai ateitų pasipuošę kostiumais. Yra toks dalykas: kaip šauksi, taip atsilieps. Kokia energetika nuo scenos paduodi, tokia gauni atgal. Būsi arogantiškas ir klausytojas bus arogantiškas, būsi nuoširdus, tą patį gausi atgal. Aš mėgstu dalintis nuoširdumu, o ne arogancija ar pakelta savo poza“, – atvirai pasakoja Linas Adomaitis apie save ir savo kelią.

Vasara Kipre trunka nuo kovo iki lapkričio. Tai sausiausia ir karščiausia Viduržemio jūros sala, pastaraisiais metais suviliojusi čia įsikurti nemažai lietuvių. Tačiau mūsų tautietė rašytoja , vertėja ir dėstytoja Dalia Staponkutė – į Kiprą atvyko dar 1989 metais ir čia pasiliko. Dalia neslepia esanti meilės emigrantė – Kipre gyvena jos vyras,  gimė dukterys, Dalios išmokytos puikiai kalbėti ir lietuviškai.  „Mano istorija didelė ir  kyla pavojus ją pradėti idealizuoti“,  – atvirai sako rašytoja ir mielai dalijasi gyvenimo Kipre subtilumais. Kuo ypatinga kasdienybė saloje, kuo kipriečiai panašūs į lietuvius ir ko Kipre niekuomet neverta daryti?

Kaip smagu gyventi dvare! Verslininkas ir dvarininkas Mindaugas Šventoraitis neslepia, jog tokį pastebėjimą girdi dažnokai, tačiau vienareikšmiai jo komentuoti nesiima. „Kai pradėjome kurtis  Žemaitkiemyje, buvau tikras ponas, nieko nedirbau, tik visiems dirigavau. O dabar esu paprastas dvaro darbininkas“, – šypsosi Mindaugas, prisimindamas ne tik įsigyto paveldo objekto istoriją, bet ir savo kelią kitokio suvokimo link. Negana to, Mindaugo ir jo žmonos dailininkės Miglės Kosinskaitės gyvenimui dvaras suteikė ir asketizmo poreikį. Rytas čia prasideda nuo Tibeto pratimų, tylios arbatos ceremonijos, ramių pusryčių. Po to laukia ūkio darbai ir didelis malonumas plušėti iš peties. Ko net nepagalvojame žvelgdami į pasiturinčius žmones ir kaip su laiku kinta žmogaus požiūriai?

„Stilius“ su Violeta Baubliene šeštadienį, sausio 10 d. 19.30 val. per LRT televiziją.  

 http://youtu.be/DHVroz8H9oo

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...