captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Stilius“: ką apie jus atskleidžia jūsų laikrodis?

Kai segite laikrodį, net neįtariate, kad apie jus jau galima pasakyti daug ką. Ypač jei dėvite garsaus vardo padirbinį, o taikote į aukštuomenę. Taip juokiasi žurnalistas ir prabangių mechaninių laikrodžių ekspertas Vidas Rachlevičius. Jis vienintelis iš Baltijos šalių yra nuolatos kviečiamas į uždarus laikrodžių gamintojų salonus Ženevoje ir Bazelyje, kur gali stebėti unikaliausių pasaulyje laikrodžių naujoves ir subtilumus.   
Žurnalistas Vidas Rachlevičius.
Žurnalistas Vidas Rachlevičius.

Kai segite laikrodį, net neįtariate, kad apie jus jau galima pasakyti daug ką. Ypač jei dėvite garsaus vardo padirbinį, o taikote į aukštuomenę. Taip juokiasi žurnalistas ir prabangių mechaninių laikrodžių ekspertas Vidas Rachlevičius. Jis vienintelis iš Baltijos šalių yra nuolatos kviečiamas į uždarus laikrodžių gamintojų salonus Ženevoje ir Bazelyje, kur gali stebėti unikaliausių pasaulyje laikrodžių naujoves ir subtilumus. Šimtai tūkstančių eurų už dizainą, mechanizmo preciziką, pasaulyje žinomą vardą. Už tai mokami pinigai ir produktu nesipuikuojama, sako Vidas, atveriantis duris į aukštosios holorogijos pasaulį, tapęs uždaro klubo nariu. Kaip gebėti atskirti gerą laikrodį nuo prasto? Kodėl Vakarų elitas dėvi tik mechaninius laikrodžius? Kaip atrodo mėgstamiausias Hilary Clinton segimas laikrodis? Ir kodėl tam tikrų luomų žmonės stoja į eiles ir savo tiksinčios svajonės gali laukti mėnesius.

Kai vienoje Vilniaus meno galerijoje vyko dailininkės Indros Grušaitės jubiliejinė paroda, prie reklaminio parodos plakato fotografavosi praeiviai, turistai ir netgi pats „Aerosmith“ grupės lyderis Stevenas Tyleris. Toks yra neįprastas, mistiškas, senųjų meistrų maniera kuriamas Indros menas. Ne mažiau paslaptinga ir jo autorė, kuri kelia koją iš namų prispirta tik rimtos būtinybės. „Juokauju, kad greitai sulaukėsiu“, – šypteli menininkė, neslepiantis esanti namisėda. – Mane blogai veikia minios šurmulys.“ Tačiau Indros namai – tikras meno kūrinys, kuriame dera skirtingo stiliaus interjerai bei detalės ir kuriuose galima užsimiršti laike ir erdvėje. 

„Puikiai suprantu, kad žmonės mane prisimena ne iš teatro ir ne iš kino.  Daugeliui žmonių aš visada ir liksiu Gintarėliu,  dalijančiu milijonus“,–- linksmai kalba aštuonerius metus „Teleloto“ žaidimą televizijoje vedęs renginių ir televizijos laidų vedėjas Gintaras Mikalauskas. „Būkim realistai, niekada nebūsiu Donatu Banioniu, o gyvent reikia ir reikia galvot, kas bus, kai tave visi užmirs“, – atvirai svarsto Gintaras, puikiai išmanantis kultūros padėtį ir nesitikintis išgyventi iš kūrybos. Kai pastaruoju metu teatre vėl prasidėjo šurmuliavimai dėl aktorių darbo sutarčių keitimo, Gintaras Mikalauskas neslepia prisiminęs laikus, kai jo karta buvo išvaryta iš scenos. Ir rėžia atvirai. „Pažiūrėkite, kas dabar vyksta teatre. Juk kas pakėlė visą vajų dėl permainų? Tai ta karta, kuri atėjo ir griovė teatrą. Galiu kalbėt apie Akademinį teatrą, nes aš ten dirbau, gyvenau. Tai – būtent ta karta, kuri buvo nelabai už mus jaunesne, bet ji atėjo su savo mokytoju. Tada jie griovė teatrą, jie vare visus iš jo. Dabar jie suaugo, šiek tiek paseno ir štai – o jėtau! Teatras – šeima! Negalima nieko išvaryt! Jie tai suprato tik ilgainiui, o savo laiku ką padarė su garsiausiais scenos meistrais?“, – retoriškai klausia Gintaras, vardijantis žinomus aktorius, netekusius darbo.

Tačiau ir paties Gintaro gyvenime nestigo vien apmaudo dėl prarastos scenos. Buvo ilgas gėrimo, pagirių laikotarpis, buvo dvejos skyrybos, buvo maža dukrelė ir daug problemų. Kas iš duobės išgelbėjo žinomą žmogų? Ir kodėl Gintaras save pavadina vėtytu ir mėtytu, bet laimingu? Ir kodėl jis kalba apie visa tai atvirai?

„Stilius“ su Violeta Baubliene – sausio 3d. 19.30 val. per LRT televiziją. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...