captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Stilius“: Erika ir Jurgis Didžiuliai rengiasi lietuviškoms Kūčioms ...Kolumbijoje

Dainininkų Erikos ir Jurgio Didžiulių namai nepanašūs į niekieno. Čia dera lietuvių, kolumbiečių ir airių tradicijos. Kažkada  Jurgis savo būstą kūrė specialiai taip, kad nebūtų pernelyg jauku ir kad neužsibūtų draugai.  

Dainininkų Erikos ir Jurgio Didžiulių namai nepanašūs į niekieno. Čia dera lietuvių, kolumbiečių ir airių tradicijos. Kažkada  Jurgis savo būstą kūrė specialiai taip, kad nebūtų pernelyg jauku ir kad neužsibūtų draugai.

„Galėčiau viską palikti ir išeiti, svarbu šeima šalia ir gitara su manimi, visa kita nėra taip reikšminga“, – savo vertybes atskleidžia Jurgis, namuose leidęs vaikams „išdekoruoti“ sienas ir džiaugiasi, jog tam nereikėjo nei dažų, nei tapetų. Artėjančias Kalėdas Didžiulių šeima sutiks Kolumbijoje: pirmą kartą, po septynerių bendro gyvenimo Erika su vyru ir vaikais skris pas Jurgio gimines į Kolumbiją. Erika visai neprastai  lietuviškai vardija panašumus ir skirtingumus,  kuriuos suspėjo pajausti su tėvais Airijos diplomatais kažkada apsigyvenusi  Vilniuje.

„Ten bus mano pirmos tikros Kūčios, nes niekada nešvenčiau Kūčių, o Jurgio močiutė ruošia labai didelį stalą“, – sako Erika, neslepianti, jog pati gali paruošti stalą, bet per Kalėdas jos mama daranti tortą – pudingą, nes tai bemaž „šventa“ tradicija.  

Tuo tarpu šventinio šurmulio bandantis išvengti Jurgis prieš gerą dešimtmetį sako nė nesapnavęs, kad atsidurs Vilniuje, čia sutiks Eriką, susilauks dviejų sūnų ir kaip tikras lietuvis netgi pasistatys namą. O scenas  drebinusi jo „Inculto“  taps tik vienu iš hobių.

„Visada turėjau didelių lūkesčių, bet esu žmogus, kuris neplanuoja, laukia, kas bus, žiūriu į gyvenimą kaip į scenarijų, o režisierius viršuje sėdi ir dėlioja kortas – tau, Jurgi, lemta gyventi taip. Su vaikais ir su amžiumi viską keičiasi“, – pasakoja Jurgis.

Prieš dešimtmetį paklausęs savo lietuvio senelio ir apsistojęs Lietuvoje, nepasigailėjo. Tiesa, čia susirado ir įsimylėjo ne jam linkėtą lietuvaitę, tačiau Jurgis džiaugiasi, kad jo mamos numatyti  kitokie ateities spėjimai nepasitvirtino.

„Motina man žadėjo, kad bus taip – pradžioj tau atsiras nesantuokinis sūnus, tada susituoksi, išsiskirsi ir  galu gale ateis meilė“, – buvusias prognozes vardija populiarus dainininkas ir pripažįsta, jog džiaugiasi mylintis savo žmoną. „Mes įsimylėjom, susituokėm ir tada atsirado vaikai. Aišku, kalbėti tokiom kategorijom yra buka, koks skirtumas. Netikiu, kad išsiskyrusieji gyvena prastesnius gyvenimus, jie nedori arba jeigu atsiranda nesantuokiniai vaikai, jie yra kitokie. Svarbiausia – tikra meilė iš tėvų, iš šeimos, iš sutuoktinio, kitos kategorijos nesvarbu, ar juodaodė, ar pusiau azijiete, rusaite iš Marso, jeigu yra meile, koks skirtumas?“, – samprotauja  Jurgis Didžiulis ir pasakoja dabar tapęs verslo konsultantu, muziką stumtelėjusių į šoną. Tačiau dainuodamas, pastebi, susiduria su problema, nes atlygio pinigais neprašo, o sau leidžia jį imti  ekologiškais produktais. Tuo tarpu Erika pradėjo kurti drabužius. Svajoti – pavojinga, ji prasitaria, ir abu su vyru rodo visai naują savo pasaulį.

Kas pasakė, kad modeliai nevalgo, tarė Aistė Misevičiūtė ir tapo žvaigžde, nurungusia žinomiausius pasaulio maisto kritikus. Vieno iš penkių populiariausių pasaulio maisto meno tinklaraščių „Luxeat“ autorė dabar laikoma bene svarbiausia persona gastronomijos pasaulyje. Ir yra vienintelis aukščiausios klasės modelis, pradėjęs karjerą, susijusią su restoranų šefų darbo vertinimu.

„Man visada buvo įdomu valgyti ir ragauti, tačiau kai augau Lietuvoje, nebuvo maisto kultūros. Prisimenu, kaip su tėvais stovėdavome eilėse prie bananų ir apelsinų. Kai išvažiavau dirbti į Paryžių, maisto kultūra, aukštoji gastronomija ir maisto menas mane sužavėjo. Tai ir paskatino domėtis geros kokybės restoranais, kurių šefai gyvenimą skiria kurti ir tobulinti patiekalus”.

Tačiau Aistė labai atsargiai kalba apie mūsų restoranų maisto kultūrą. Kaip tikra diplomatė. Į klausimą – ar kur pietavo Vilniuje, ar gali įvertinti patiekalus – ji pripažįsta aplankiusi kelis žinomus restoranus. Bet itin aukštinamo šefo virtuvei tiesiai pataria, ko nereikia daryti gastronomijos srityje.

O kas dedasi, kai ši moteris pietauja pasaulinę šlovę pelniusiuose restoranuose?

Šefai suka ratus aplink stalą, pasakoja, ką ir kodėl darė vienaip ar kitaip, ir trukdo ragauti bei vertinti, neslepia Aistė, išmanymu ir smalsumu pakerėjusi švedų prodiuserius. Būtent jie, rekomenduoti „Frantzen“, vieno iš garsiausių Stockholmo restorano šefo, pakvietė Aistę filmuotis dokumentiniame filme „Foodies“.

Filme penki garsiausi pasaulio maisto tinklaraštininkai keliauja po megapolius, lanko žinomus pasaulio restoranus ir valgo.

„San Sebastiano kino festivalyje į filmo peržiūrą susirinko pilnutėlė salė. Jaučiausi kaip vizito pas psichologą metu, tarsi psichoanalizės seanse – stebėti save iš šono buvo keista ir įdomu. Bet tai, ką darau, keliaudama ir ragaudama, man teikia didžiulį malonumą. Žmonės dėl sporto varžybų važinėja po pasaulį, kodėl to nedaryti dėl geros kokybės maisto”.

Labiausiai Aistė vertina japonų virtuvę. Į tolimosios šalies restoranus vakarieniauti ji skrido jau gal 15 kartų.

„Europoje esančios japonų virtuvės supratimas neatitinka tikrovės. Esu valgiusi daugybėje Tokijo, Kioto restoranų, kurie pripažinti visame pasaulyje. Japonai išvis laikomi kokybiško ir įdomaus maisto kūrėjai. O jų virtuvė turtinga, nes šefai naudoja natūralius produktus. Tokijuje gali vakarieniauti už tūkstančius yenų prabangiame restorane ir tokios pat aukštos kokybės maisto ragausi gatvėje. Viskas bus švariai paruošta ir kitaip nei kituose pasaulio didmiesčiuose”.

Įspūdingi pasakojimai apie ryškias asmenybes gruodžio 20 d., 19.30 val. per LRT TV „Stilių“ su Violeta Baubliene.    

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...