captcha

Jūsų klausimas priimtas

Dokumentinis filmas „Šaronas“ (Sharon)

Arielis Šaronas buvo vienas iš retų lyderių, padariusių reikšmingą ir toli siekiančią įtaką Izraelio valstybės ir Artimųjų Rytų istorijai. 2003 metais, nepaisydamas didžiulio pasipriešinimo net iš savo paties aplinkos, Šaronas paskelbė ir pradėjo vykdyti „Atsiribojimo planą“ – izraeliečių iškeldinimo iš Gazos Ruožo planą.   

Arielis Šaronas buvo vienas iš retų lyderių, padariusių reikšmingą ir toli siekiančią įtaką Izraelio valstybės ir Artimųjų Rytų istorijai. 2003 metais, nepaisydamas didžiulio pasipriešinimo net iš savo paties aplinkos, Šaronas paskelbė ir pradėjo vykdyti „Atsiribojimo planą“ – izraeliečių iškeldinimo iš Gazos Ruožo planą. Sulaukęs 78-erių, naujakurių judėjimo tėvas vadovavo reikšmingiausiam žingsniui Izraelio ir Palestinos konflikto istorijoje: žydų nausėdijų Palestinoje iškeldinimui. Filmo režisierius daugelį metų lydėjo šį valstybės veikėją su savo kamera – iki pat dienos, kai Šaronas patyrė stiprų smegenų kraujavimą ir buvo ištiktas komos.

Kas buvo Arielis Šaronas? Kas privertė jį priimti istorinį sprendimą nugriauti nausėdijas Gazos Ruože bei Samarijoje ir taip praskinti kelią taikai? Filmas nepateikia visų atsakymų, kurių iš Šarono norėjo sulaukti pasaulis, bet ypatingai ir nuoširdžiai bando atkleisti, koks žmogus buvo šis valstybės veikėjas, koks nelengvas buvo jo pasirinkimas ir kaip jam teko peržengti savo jausmus imantis drastiškų pertvarkymų. 

Izraelis

2008

Režisierius: Dror Moreh 

 Sharon
(2008) on IMDb

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...