captcha

Jūsų klausimas priimtas

Biografinė drama „Romelis“ (Rommel)

Tai pasakojimas apie mylimiausią Adolfo Hitlerio generolą Erviną Romelį. Nacių propaganda sukūrė apie jį daugybę mitų paversdama tiesiog tobulu vermachto generolu.  

Tai pasakojimas apie mylimiausią Adolfo Hitlerio generolą Erviną Romelį. Nacių propaganda sukūrė apie jį daugybę mitų paversdama tiesiog tobulu vermachto generolu. 1944 metų sausį Romelis buvo paskirtas vadovauti armijai Šiaurės Prancūzijoje. Jis stengėsi sukurti  užtvarą, kuri sulaikytų priešus. Tačiau dėl strateginių nesutarimų su savo vadu feldmaršalu Rundštetu reicho vakarinių sienų gynybos planas žlugo ir 1944 m. birželio 6 d. Normandijoje išsilaipino sąjungininkų kariuomenė. Romelio gyvenimas baigėsi tragiškai. Jį įtarė dalyvavus sąmoksle prieš Hitlerį ir privertė nusižudyti.

Filmas sukėlė nemaža diskusijų, nes autoriai nesistengė kurti vienareikšmių Trečiojo reicho vadų portretų. Ervinas Romelis vaizduojamas kaip silpnas, neryžtingas žmogus, kuris nori likti ištikimas fiureriui, bet abejoja dėl būtinybės  išnaikinti žydų tautą ir netiki, kad šį karą naciai gali laimėti. Režisieriaus nuomone, atėjo metas kurti  objektyvius filmus apie nacius, kurie padėtų geriau suvokti žmones, tarnavusius Hitleriui. 

Biografinė drama

Vokietija, Prancūzija, Austrija

2012

N-14

Režisierius: Niki Stein 

Vaidina: Ulrich Tukur, Tim Bergmann, Rolf Kanies, Arthur Klemt, Thomas Limpinsel, Patrick Mölleken, Robert Schupp, Peter Wolf, Hubertus Hartmann   

 Rommel
(2012) on IMDb

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...