captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Stilius“: kuo Vilnius suviliojo italų architektą?

Šokėja Eglė Straleckaitė, išgarsėjusi Lietuvoje, žengė gerokai didesnį žingsnį ir savo profesinę veiklą perkėlė už Atlanto. Tačiau į klausimą – ar ji emigravo – Eglė atsako griežtai. „Darbo, ačiū Dievui, nestokoju ir Lietuvoje, ir niekada savęs nevadinsiu emigrante“, – sako šokėja, pripažindama, jog jos veikla brangiai kainuoja, o karjeros geriausia siekti toliau nuo namų.   
Architektas Marco Rotundo.
Architektas Marco Rotundo.

Šokėja Eglė Straleckaitė, išgarsėjusi Lietuvoje, žengė gerokai didesnį žingsnį ir savo profesinę veiklą perkėlė už Atlanto. Tačiau į klausimą – ar ji emigravo – Eglė atsako griežtai. Darbo, ačiū Dievui, nestokoju ir Lietuvoje, ir niekada savęs nevadinsiu emigrante“, – sako šokėja, pripažindama, jog jos veikla brangiai kainuoja, o karjeros geriausia siekti toliau nuo namų. „Mano partneris tiesiog atsiuntė lėktuvo bilietą ir turėjau labai greitai priimti siūlymą ir sprendimą“, – prisimena pramoginių šokių žvaigždė, prabylanti apie įdegio efektą, intymumą šoko aikštelėje ir tai, kas jai dabar svarbiausia.

Nors Rita Bartkevičienė ketino gilintis į istorijos mokslą, atsitiktinumas sumaišė kortas. Palydėjusi draugę į prestižinės pareigybės užsienio įmonėje atranką, Rita pati gavo tokio darbo pasiūlymą, nes mokėjo prancūzų kalbą. Nors karjeros posūkis įvyko jau prieš daug metų, meilė pirmajai profesijai niekur nedingo. Būtent todėl tapusi sostinei neabejingų pasiturinčių žmonių sambūrio – Vilniaus klubo – nare, ji užsiėmė istorinių ir kultūrinių renginių organizavimu. Dieną – įtemptas darbas kompanijos vadovės kėdėje, vakarais – senų rankraščių studijos, kaupiant šykštokas žinias apie Trakų gatvėje stovinčius grafų Umiastovskių rūmus ir buvusius jų kilmingus šeimininkus. „Tai bus mūsų dovana Vilniaus miestui“, – prataria Rita.

Prieš dešimtį metų italas Marco Rotundo atkeliavo į Vilnių ir čia įgyvendina savo svajones. Ne istoriniais architektūros šedevrais garsėjanti Marco tėvynėje, o mažytis Vilnius suviliojo architektą ir jis juokiasi sakydamas, noriu, kad kažkada kalbėtų: štai čia gyveno ir šiuos pastatus kūrė italas Marco Rotundo. O jei kalbėtume rimtai, čia Marco išmoko lietuviškai, sutiko gyvenimo moterį, jų bendruose namuose įvedė itališkos mitybos sistemą ir pripažįsta, jog santuokos klausimu italai nelinkę daryti skubotų sprendimų. Taigi verta susipažinti su Marco, kuris laidoje atvers ir tobulo tiramisu pyrago receptą. 

Laidos autorė ir vedėja Violeta Baublienė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...