captcha

Jūsų klausimas priimtas

Teatrų metams skirta laida „Teatras“

Drąsūs ir novatoriški Lietuvos scenos meno reiškiniai dažnai gimsta nepriklausomose trupėse, kurių menininkai, dažniausiai jauni, kuria įvairių teatro meno žanrų projektus.

Drąsūs ir novatoriški Lietuvos scenos meno reiškiniai dažnai gimsta nepriklausomose trupėse, kurių menininkai, dažniausiai jauni, kuria įvairių teatro meno žanrų projektus. Šioje „Teatro“ laidoje susitiksite su nepriklausomais menininkais, kurie buvo nominuoti „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimams arba tapo šios prestižinės teatro meno premijos laureatais.

 

Kūrybinėje „Operomanijos“ laboratorijoje gimusi šiuolaikinė opera  „Geros dienos!“ apdovanota „Auksiniu scenos kryžiumi“ už geriausią lietuvių autorių pastatymą, nominuota kaip Metų scenos meno reiškinys. Tai dramaturgės Vaivos Grainytės, kompozitorės Linos Lapelytės ir režisierės Rugilės Barzdžiukaitės kūrinys dešimčiai kasininkių, prekybos centro garsams ir fortepijonui, jautriai ir ironiškai atspindintis vartotojiškos visuomenės aktualijas.

 

Geriausiu spektakliu vaikams pripažintą dizainerių dueto „PetPunk“ ( Andrius Kirvela ir Gediminas Šiaulys) bei teatro laboratorijos „Atviras ratas“ ir „Menų spaustuvės“ bendrą tarpdisciplininį projektą „Tėčio pasaka“ laidoje pristato aktorius ir dramaturgas Justas Tertelis.

 

Metų geriausio choreografo ir geriausios šokėjos nominacijoje įvardinti Vytis Jankauskas ir Giedrė Jankauskienė pasakoja, kokios mintys inspiravo šokio spektaklio „Aritmijos“ pastatymą, o geriausiu metų šokėju pripažintas Mantas Stabačinskas kartu su kūrybos partneriais Agne Ramanauskaite ir Pauliumi Tamole atskleis, kaip buvo sukurtas jų šmaikštus šiuolaikinio šokio spektaklis „Contemporary?“, pripažintas Metų scenos meno reiškiniu.

 

 Taip pat sužinosite, kodėl Jaunojo menininko kategorijoje nominuotas šviesų dailininkas Povilas Laurinaitis, baigęs Statybų inžinerijos ir viadukų statybos studijas, tikruoju savo darbu vadina teatrą.

 

Laidos autoriai  Juozas Javaitis ir Ada Paukštytė.

Laidą „Teatras“ iš ciklo, skirto Teatrų metams, žiūrėkite lapkričio 17 d., pirmadienį, 20.45 val. per LRT Kultūrą.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...