captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Stilius“. J. Statkevičius: „Apie mane dar sužinos pasaulis“

Ar mados guru vadinamas Juozas Statkevičius skaito knygas? Ką jose atranda ir kodėl jo įvaizdis pastaruoju metu kliūva daug kam? Likus vos kelioms dienoms iki naujausios kolekcijos pristatymo, žinomas dizaineris dar sugeba juokauti, tačiau pripažįsta: „ačiū Dievui, esu vienas.“   
 Juozas Statkevičius.
Juozas Statkevičius.

Ar mados guru vadinamas Juozas Statkevičius skaito knygas? Ką jose atranda ir kodėl jo įvaizdis pastaruoju metu kliūva daug kam? Likus vos kelioms dienoms iki naujausios kolekcijos pristatymo, žinomas dizaineris dar sugeba juokauti, tačiau pripažįsta:„ačiū Dievui, esu vienas.“

„Niekam ir neturi rūpėti, kada verkiu, o kada tiesiog nieko neveikiu“, – kalba Juozas, pripažindamas, kad visai neblogai išeina, jog niekas dėl jo nesikankina, kai kankinasi jis pats. O kančių keliai, anot Statkevičiaus, mažai kam ir suvokiami. Mat mados menas – įnoringas dalykas, o dizaineris nė kiek nepageidauja jame nugyventi ramų pelės gyvenimą.

„Apie mane dar sužinos pasaulis“, – neabejoja Juozas, jau visai netrukus ketinantis ir vėl stebinti ir stulbinti. O greta savo užmojų jis meta pirštinę ir žiūrovams, ketinantiems apsilankyti kolekcijos pristatyme. Koks siūlymas nuskambės iš mados virtuozo lūpų?

Iš kur atsiranda laikas ir kur jis dingsta? Kaip jis veikia mus ir mūsų smegenis? Panašių klausimų neretai tenka atsakinėti fizikei astronomei iš Sankt Peterburgo, dabar dažniau gelbėjančiai žmones nuo sunkių ligų. Jevdokija Marčenko Lučezarnova sukūrė metodą, leidžiantį pažinti laiko siunčiamus ženklus ir jais pasinaudoti. Ritmologija, taip mokslininkė vadina savo atradimą ir aiškina kaip laiko fenomenas gali paveikti žmogaus būseną, nuotaikas, net sunkius išgyvenimus. Pasak astronomės,  kiekvienas turime savo silpną vietą, kuri sietina su tam tikru gyvenimo periodu. Jį prisiėmę ir grįžę į praėjusį laiką galime iš naujo susidėti savo gyvenimo planą ir pakeisti jau egzistuojančius nesklandumus. Anot  mokslininkės,  žmogus, išmokęs valdyti laiką, tampa laimingas – jis neserga, neliūdi, nesensta. „Žmonės miršta ne todėl, kad kūnas sugriuvo, o todėl, kad nutaria, jog šiame pasaulyje jiems nebeliko ką veikti“, – tikina optimizmo užtaisu vadinama Jevdokija ir pasakoja, kokią laiko jėgą mums siunčia Saulė, Mėnulis ir kiti dangaus kūnai ir kaip tuo naudotis.

Sigučio Obelevičiaus pavardė vieniems žinoma iš politikos, kitiems – iš gėlių pasaulio. O Sigučio gyvenime šie du dalykai puikiai dera ir nieko nuostabaus, kad Anykščių meras pokalbiui mieliau kviečia į miesto parką nei į savo kabinetą. Kodėl miestelio meras viešame tvenkinyje sodina vandens lelijas, kaip jis sugeba sukurti  analogų ne tik mūsų šalyje neturintį sodą? Pašaukimu meilę augalams vadinantis Sigutis Obelevičius stulbina savo aistra ir atkaklumu. Ir visa tai išvirsta į tikrą lobį gėlių mėgėjams.

„Stilius“ su Violeta Baubliene – šeštadienį, 19.30 val. per LRT televiziją.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...