captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Potvynis“ (Sturmflut / Storm Tide!)

Filme vaizduojama tragedija  įvyko 1962 metų vasarį. Vokietijos šiaurinėje pakrantėje siautėjo bene didžiausias per 100 metų potvynis.

Filme vaizduojama tragedija  įvyko 1962 metų vasarį. Vokietijos šiaurinėje pakrantėje siautėjo bene didžiausias per 100 metų potvynis. Siaubingos bangos vertė visas apsaugines užtvaras, užliejo didžiulius šalies plotus. Ypač nukentėjo Hamburgas. Dauguma miesto rajonų atsidūrė po vandeniu, o tūkstančiai miesto gyventojų liko be namų. Miestą gelbėjo didžiuliai būriai gelbėtojų, o daugelis kaltino vyriausybę, kad gelbėjimo darbai buvo pradėti per vėlai. Būtent po šios tragedijos Vokietijoje sukurtas ypatingas apsaugos nuo stichijų planas.

Iš pradžių žiūrovai susipažįsta su pagrindiniais filmo personažais, kurie gyvena  įprastais rūpesčiais. Niekas nežino apie artėjančią stichiją, kuri netrukus jų gyvenimus pavers pragaru.

 Kati Doblin  blaškosi  tarp pasiturinčio sužadėtinio Markuso  ir  didžiosios meilės Jurgeno.  Kati šeimoje visi ruošiasi vestuvėms ir trokšta laimės jai ir jos sūneliui Filipui.

Įtampa auga, audringa jūra  artėja prie miesto.

Grįžęs į Hamburgą Jurgenas atvyksta į ligoninę  susitikti su čia dirbančiu gydytoju Markusu Abtu.  Netrukus jis sužino, kad draugas ruošiasi vesti jo mylimą Kati. Jurginas skuba pas Kati, tačiau jau prasideda potvynis. Jurginas spėja išgelbėti Kati, tačiau  banga nusineša jos sūnų Filipą...

Ši stichija atskleidžia  tikruosius žmonių charakterio bruožus, paprasti miestiečiai kartais tampa didvyriais...

Vokietija

2006, N-7

Režisierius: Jorgo Papavassiliou

Vaidina: Nadja Uhl, Benno Furman, Jan Josef Liefers, Gotz George, Natalia Worner, Heiner Lauterbach

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...