captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Stiliuje“– aktorės Viktorijos Streičos ir režisieriaus Kęstučio Jakšto šeima

Pasaulį išmaišęs ir šiuo metu Norvegijoje su šeima gyvenantis altininkas Povilas Syrrist-Gelgota kasmet su žmona Turil vieši Tauragnuose. Čia jie turi tipišką lietuvišką sodybą, greta gyvena plati Gelgotų giminė.
Aktorė Viktorija Streiča.
Aktorė Viktorija Streiča.

Pasaulį išmaišęs ir šiuo metu Norvegijoje su šeima gyvenantis altininkas Povilas Syrrist-Gelgota kasmet su žmona Turil vieši Tauragnuose. Čia jie turi tipišką lietuvišką sodybą, greta gyvena plati Gelgotų giminė.  Abu sutuoktiniai puikiai šneka vienas kito kalba, abiejų pavardės identiškos, primenančios tiek vyro, tiek žmonos giminės vardą. Kaip šį pora derina savo identitetą, kaip atranda abiem vienodus privalumus ir kaip kuria gyvenimą tarp Lietuvos ir Norvegijos. „Pirma aš jiems papasakojau apie Povilą, pakabinau nuotrauką ant šaldytuvo ir sakau, čia yra mano būsimas vyras. Mano motina buvo šokiruota, nes aš prieš tai neturėjau draugo, bet sako, pamatysim“, – prisimena Turil.

„Dabar situacija būtų kitokia. Bet tada Turil atvažiavo į Vilniaus akademiją ir buvo pirmoji studentė iš Vakarų, čia studijavusi, mums atrodė kaip marsietė“, – apie pažintį su žmoną juokiasi Povilas. – „O jos tėvai žinojo, kad esu iš vienos iš Baltijos šalių, bet ne daugiau ir staiga – sėdi prieš juos rusas...“. Tačiau kai abiejų gyvenimas nusistovėjo, ant norvegiško fiordo krašto, pusvalandis kelio nuo Oslo, Syrrist-Gelgotų šeima pasistatė nuosavą namą ir nudažė jį lietuviškomis spalvomis. Dabar savo laiką jie dalija tarp darbų ir trijų vaikų. Beje, Povilas neslepia, jog kalbos kaip  Norvegijos vaikų tarnybos iš emigrantų atiminėja vaikus, jį piktina. „Ten gyvenu jau 14 metų ir sakau: be priežasties to nebūna“, – tikina Povilas.

Medikė Kristina Cikanauskienė apie mitybos ypatumus kalba argumentuotai. Kaip ir ką valgyti, kad būtum sveikas, laimingas ir neišleistum maistui gausybės pinigų? Klausimas, kurį mūsų dienomis interpretuoti galima įvairiai. Tačiau medikė kviečia išgirsti apie protingą augalinės mitybos sistemą. Tokią, kuri daugumai žmonių tinka ir psichologiškai, ir finansiškai, ir dėl sveikatos. Sužinojusiai, kad serga autoimunine liga, pačiai Kristinai neliko nieko kito kaip tik ieškoti. Ir vos po kelių savaičių  eksperimento vaistai tapo jai nebereikalingi.

Kūrybinių žmonių gyvenimas be užuolankų ir atvirai. Ir šįkart į svečius aktorė Viktorija Streiča ir režisierius Kęstutis Jakštas. Kieno balsas namuose skamba garsiau? Kam atitenka gardesnis kąsnis? Viktorija neslepia, jog gyventi su režisieriumi – nelengva ir apie jųdviejų gyvenimą galima rašyti knygą. Tuo tarpu Kęstutis net ir neslepia, jog jo žmonai visada kliūva daugiau už kitus. Ypač jeigu Viktorija vaidina jo režisuojamame spektaklyje ar seriale. Kokie serialai kuriamI už dviejų talentingų ir linksmų žmonių namų durų?

Vedėja ir autorė Violeta Baublienė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close