captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Istorijos detekyvai“: LDK moterų grožis ir Lietuvos karalystės paslaptys

Kaip Lietuvos didžiojoje kunigaikštystėje dailindavosi moterys, kokias paslaptis užmena Mindaugas II-asis? Ir kitoks požiūris į senovės lietuvių religiją.

Kaip Lietuvos didžiojoje kunigaikštystėje dailindavosi moterys? Kokias paslaptis užmena Mindaugas II-asis? Ir kitoks požiūris į senovės lietuvių religiją.

Senovėje moterys taip pat daug dėmesio skyrė savo grožiui. Jam sudėta daug aukų. Ir tiesiogine prasme, nes į įvairių grožio papildų sudėtį įeidavo ir švinas, kuris yra kenksmingas sveikatai.

Kita tema – senovės lietuvių religija. „Nėra kito veiksnio, kuris priverstų žmogų stovėti. Kad stovėtum, reikia į kažką remtis. Norint stovėti, reikia, kad šviesulys virš galvos būtų, į kurį tu galėtum augti. Tai ir yra religija“, – sako mitologas Dainius Razauskas.

Ir galiausiai tyrinėsime Lietuvos karalystės paslaptis. Kaip lietuviai, pasinaudodami vokiečių hercogu, 1918 metais bandė pergudrauti tiek vokiečius, tiek lenkus? Ar Lietuvos taryba išdavė Lietuvą, pasirinkdama kandidatą į šalies vadovus iš priešininkų stovyklos?

„Istorijos detektyvai“ su Virginijumi Savukynu – šeštadienį 13.00 val. per LRT televiziją.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...