captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Stiliuje“ – šešių knygų autorė Zita Čepaitė

Išskirtinė asmenybė, nenuilstantis mokslininkas, genialus vadybininkas. Taip apie profesorių Vladą Algirdą Bumelį kalba kiti. Tuo tarpu jis pats dažniau laido juokus ir apie rimtus dalykus kalba su polėkiu. Biochemijos ir šiuolaikinės genų inžinerinės farmacijos pradininkas Lietuvoje vadinamas dar ir verslo aristokratu.
Rašytoja ir žurnalistė Zita Čepaitė.
Rašytoja ir žurnalistė Zita Čepaitė.

Išskirtinė asmenybė, nenuilstantis mokslininkas, genialus vadybininkas. Taip apie profesorių Vladą Algirdą Bumelį kalba kiti. Tuo tarpu jis pats dažniau laido juokus ir apie rimtus dalykus kalba su polėkiu. Biochemijos ir šiuolaikinės genų inžinerinės farmacijos pradininkas Lietuvoje vadinamas dar ir verslo aristokratu. Būtent tokį įvertinimą profesorius pelnė įsteigęs privačius mokslo ir gydymo centrus, išgarsėjusius pasaulyje. O kad juose kuriami progresyvūs farmacijos produktai, parduodami visame pasaulyje ir net vaistai sunkioms ligoms įveikti, V. A. Bumeliui – kasdienybė. „Parašė man moteris laišką, nuoširdžiai dėkojo, kad išgelbėjom jai gyvybę su mūsų vaistais“, – ramiai kalba pašnekovas, aiškindamas kas atsitinka organizme, kai jis gydomas radikalia chemija. „Tai mes ir sukūrėm vaistus, kurie padeda kraujo kūnelių kiekį pakelti į normalų lygį, kad organizmas galėtų kovoti su infekcijoms“, – sako V. A. Bumelis. Jo kabinete – golfo lazda, o jis pats tikina, norįs, kad golfas taptų jo darbu, o mokslo tyrimai – laisvalaikiu, tik juokiasi, kad darbui vis nelieka laiko. Kaip atrodo vieno iš progresyviausių Lietuvos mokslo žmonių gyvenimas ir kasdienybė? Kas V. A. Bumeliui svarbiausia ir ką profesorius kalba apie savo gyvenimą, kurio viename iš etapų iš medikų išgirdo klausimą – ar jis dar gyvas?

PapuošalaI moterį turi pakylėti, o tai padaryti gali tik rankų darbas, įsitikinusi Rūta Piekurienė. Ji sako visada mėgusi puoštis, bet parduotuvėse nerasdavusi nieko sau tinkamo. Galop moteris nutarė, jeigu kažko trūksta, pats ir turi tai susikurti. „Kai pradėjau kurti papuošalus, skubėdavau namo tarsi į gaisrą, taip mane užvaldė nauja veikla“, – pasakoja Rūta, prisiminusi kūrybos pradžią. „Mano anyta – žinoma dailininkė Marija Rožanskaitė, o uošvis – garsus tapytojas Igoris Piekuras. Kai sodyboje anyta eidavo pro mane, dirbančią ties savo papuošalais, juos slėpdavau, galvojau nesupras, palaikys tai menku žaidimu“, - prisimena Rūta, gana ilgai savo kūrinius slapsčiusi net nuo vyro. Ir tikrai nesitikėjo, jog kada nors kartu su sutuoktiniu, irgi žinomu tapytoju Marijum Piekuru rengs bendras parodas. Kokią gyvenimo filosofiją atspindi Rūtos Piekurienės darbai ir kaip jie saugo moterį nuo nemalonumų?

Prieš kelerius metus rašytoją ir žurnalistę Zitą Čepaitę aplankėme Londone. Tuomet moteris tikino, kad ir kaip gerai įsikūrė Britanijoje, namai traukė ir trauks. Tačiau šįkart išgirdome kitką – Lietuvoje jaučiuosi svetima ir net nežinau, kur esu sava. „Namų nesukūriau, šeimos neturiu, tad ir namų sąvoka man yra gana abstrakti“, - sako Zita, Londone jau tvirtai įleidusi šaknis. Aštuoneri metai ir rašytoja net nemėgina daryti įspūdžio, kad Lietuvą paliko su širdgėla. „Ta istorija man buvo gera pamoka, ilgai mąsčiau ir supratau, kad po bandymo save atrasti politikoje, po karjeros Kultūros ministerijoje, po skambaus trenksmo durimis ir atsistatydinimo iš ministro patarėjos pareigų darbo Lietuvoje man net nevertėjo ieškoti“, – atvirai dėsto Zita,  pripažįstanti, jog visą gyvenimą visur jautėsi kiek ne sava. Apie sudaužytą širdį Lietuvoje, apie Londone atrastą žmogų, su kuriuo gera būti ne per arti ir ne per toli, apie tai, kas moterį išgelbėjo emigracijoje ir uždarus britų klubus – pokalbis su šešių knygų autore Zita Čepaite.

„Stilius“ su Violeta Baubliene šeštadienį, spalio 11d., 19.30 val. per LRT TV.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...