captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Stilius“: kaip šiandien gyvena primabalerina L. Aškelovičiūtė?

Šiemet  primabalerina Leokadija Aškelovičiūtė minėjo 75-erių jubiliejų. Nepaisant garbaus mažiaus, buvusi baleto scenos žvaigždė šoka – tegul ir namuose, virtuvėje, ruošdama valgį, tačiau kitaip ji negali.
Baleto artistė Leokadija Aškelovičiūtė.
Baleto artistė Leokadija Aškelovičiūtė.

Šiemet  primabalerina Leokadija Aškelovičiūtė minėjo 75-erių jubiliejų. Nepaisant garbaus mažiaus, buvusi baleto scenos žvaigždė šoka – tegul ir namuose, virtuvėje, ruošdama valgį, tačiau kitaip ji negali. „Oi, balerinos, artistės, nieko nemoka virti. O aš viską gamindavau. Atsimenu, kažkokia proga buvo, padariau tokį balių, pati viską išviriau. O vienas vyro kolega sako, galvojau, valgysiu tik buterbrodus“, – prisimena primabalerina.

Buvęs rektorius ir signataras Saulius Razma neslepia daugelį metų išlikęs žmonos talento gerbėjas ir moters grožį matantis būtent judesyje. „Kai reikalai pakrypsta vienaip ar kitaip, prancūzai sako – „cherchez la femme“, tai va taip ir atsitiko“, – juokauja sutuoktinis, su žvaigžde gyvenantis net penkiasdešimt metų. O Leokadijos praeityje – romantiški pasimatymai ir prisiminimai kai ją, jauną baleriną namo lydėdavo net du gerbėjai. Kokios paslaptys gaubia scenos žvaigždės gyvenimą? Kodėl lieka neįkainojami baleto scenos užkulisiai ir kuo šiandien gyvena buvusi primabalerina?

Kaip iškepti tobulas grikines babkas, žino ne viena dzūkė. O štai buvusi matematikos mokytoja Laima Mačionienė, to išmoko neprasčiau už savo kaimynus. Šiandien Mačionių sodyba Dzūkijoje gal ir nesiskiria nuo kitų, tačiau kiekvienas statinys, vidų puošiantis baldas ar rakandas yra arba palikimas, arba sukurtas šeimininkų rankomis. Miestiečiai iš sostinės kadaise kaime susikūrė rojų ir jau kuris laikas nedirba valdiškų darbų. Sumanę imtis verslo kaime, čia ir pasiliko. „Pačios gardžiausios babkos – tik išimtos iš pečiaus. Turi būti miltai sumalti girnom, išsijoti senoviniu sietu, kad būtų lukštelių“, – kaimiškas paslaptis atskleidžia moteris, įrodinėjanti, kad tikras gyvenimo gėris aplanko tik pasitraukus iš miesto šurmulio ir atsisakius beprotiško lėkimo.

Buvusiai populiaraus ansamblio „Vaivorykštė“ solistei Irenai Ulvydaitei likimas nepagailėjo išbandymų. Vaikystėje ji neteko tėvų – abu mirė tais pačiais metais, o vienuolikos našlaičiais likusių vaikų šeimoje ji buvo pati jauniausia. Tačiau tai Irenai nesukliudė siekti svajonės – scenos. O joje dainininkė praleido tiek metų, kad šiandien gali atvirai pripažinti daug ką. Artisto profesija tokia sudėtinga, kad turi eiti į sceną netgi patyręs artimo žmogaus netektį, pamiršęs save ir visus rūpesčius. Išlydėjusi savo sūnų emigracijon, dainininkė neslepia patyrusi ne menkesnę netektį.  „Labai verkiau, bet dar buvo likusi dukra. Po trejų metų ir dukra su vyru išvažiavo pas brolį į Bergeną. Tada jau neperdedu – užsidariau vonioje ir balsu klykiau“, – silpnumo akimirką prisiminė dainininkė. Kiek kartų nuo slogių minčių ją gelbėjo scena? Kodėl Irenos Ulvydaitės vizitine kortele tapusį hitą „Debesėlis“ iki šiol dainuoja žmonės? „Kartais supykstu, kad kitų mano dainų nelabai žino, bet yra kaip yra. Vieno Kauno universiteto studentai prisipažino, kad tai yra jų kurso himnas“, – tautos pripažinimu džiaugiasi Irena Ulvydaitė.

„Stilius“ per LRT TV spalio 4d., 19.30 val. su Violeta Baubliene.

Laidos anonsas:

https://www.youtube.com/watch?v=HgRJKrJqqG8&feature=youtu.be

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...