captcha

Jūsų klausimas priimtas

„1920. Varšuvos mūšis“

Viena įsimintiniausių XX amžiaus kovų buvo 1920-ųjų Varšuvos mūšis Lenkijoje, kai lenkai vieni patys be niekieno pagalbos įveikė Raudonąją armiją.

Viena įsimintiniausių XX amžiaus kovų buvo 1920-ųjų Varšuvos mūšis Lenkijoje, kai lenkai vieni patys be niekieno pagalbos įveikė Raudonąją armiją. Pirmasis pasaulinis karas baigėsi, tačiau bolševikai, įgavę galią Rusijoje, su Raudonąja armija keliavo Varšuvos link. Iš pradžių lenkai manė, kad tikrai pralaimės, tačiau nuožmi kontrataka privertė bolševikus trauktis. Šios pergalės dėka komunizmas neišplito po Europą, o Lenkija liko nepriklausoma dar devyniolika metų...

Operatorius Slavomiras Idziakas (apdovanotas „Oskaru“ už filmą „Juodojo vanago žūtis“) pasitelkė naujausias 3D technologijas, kad įtrauktų žiūrovus į patį veiksmų sūkurį. 

Ježis Julianas Hofmanas (gim. 1932 m. Krokuvoje, Lenkija) – režisierius, scenaristas ir prodiuseris. 1969 m. pasirodė jo filmas „„Ponas Volodyjovskis“, o  1974 m. filmas „Tvanas“, jis  buvo nominuotas „Oskarui“. Jau 1989-aisiais režisierius bandė ekranizuoti paskutinę trilogijos dalį „Ugnimi ir kalaviju“, tačiau dėl cenzūros svajonę pavyko įgyvendinti tik po dešimties metų. Hofmano trilogija – Nobelio premijos laureato Henriko Senkevičiaus kūrybos ekranizacija.

Režisierius: Jerzy Hoffman

Istorinė drama

Lenkija

2011, N-7

Vaidina: Natasza Urbanska, Boris Szyc, Daniel Olbrychski, Boguslaw Linda

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...