captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Emigrantai“: lietuvis gėjus Vokietijoje sukūrė netradicinę šeimą

Mindaugo Grudzinsko gyvenimo istorija domina ne vieną Lietuvos žurnalistą, tačiau vyras yra itin išrankus ir interviu nedalija bet kam. Socialinės dokumentikos laidai „Emigrantai“ pasisekė susitikti su Vokietijoje gyvenančiu netradicinės orientacijos vyru, kuris į filmavimą atsivežė ir savo oficialų sutuoktinį.
Mindaugas Grudzinskas.
Mindaugas Grudzinskas.

Mindaugo Grudzinsko gyvenimo istorija domina ne vieną Lietuvos žurnalistą, tačiau vyras yra itin išrankus ir interviu nedalija bet kam. Socialinės dokumentikos laidai „Emigrantai“ pasisekė susitikti su Vokietijoje gyvenančiu netradicinės orientacijos vyru, kuris į filmavimą atsivežė ir savo oficialų sutuoktinį. Jų istorija – LRT televizijos laidoje „Emigrantai“ šį antradienį 18.50 val.

Mindaugas gimė Kuršėnuose, asocialioje šeimoje. Nuo mažumės kentė skurdą ir smurtą. Tėvas sėdėjo kalėjime už žmogžudystę, o mama taurelės nepaleido iš rankų. Mindaugas su seserimis atsidūrė vaikų namuose. Ten jis suvokė, kad yra kitoks – jo netraukia merginos. Sulaukęs pilnametystės vaikinas prisipažino artimiesiems apie savo orientaciją ir susirado draugą iš Vilniaus. Su juo Mindaugas pragyveno du metus, tačiau neapsikentęs draugo girtuoklysčių, pavydo, o vėliau ir smurto, kurį malšindavo policija, jį paliko.

Vėliau Mindaugas internetu susipažino su gėjumi iš Šveicarijos, pas kurį negalvodamas išvyko. Pasirodė, jog naujasis draugas – vienos iš šveicarų laikraščių kompanijų vadovas. Visą gyvenimą kentęs nepriteklių Mindaugas atsidūrė prabangiuose namuose. Dovanojami deimantai, geras maistas, grožio procedūros – visa tai neatpirko naujojo draugo elgesio. Jis Mindaugą laikydavo namuose, vengdavo su juo rodytis viešumoje. O grįžęs po verslo kelionių kruopščiai peržiūrėdavo vaizdo kamerų įrašus, kuriuose stebėdavo, ką veikia Mindaugas. Vyras šiandien laidai „Emigrantai“ pripažįsta: „Tai buvo pamoka: ne pinigai, o meilė daro žmogų laimingą.“

Mindaugas paliko turtingąjį draugą ir grįžo į gimtuosius Kuršėnus. Netrukus užsiregistravo modelių agentūroje, kuri homoseksualą kvietė į fotosesijas ir mados renginius Paryžiuje, Milane, Berlyne. Mindaugas netgi tapo pirmuoju ir vieninteliu lietuviu, dalyvavusiu gražiausio Europos gėjaus rinkimuose, kuriuose užėmė šeštąją vietą. Na, o po vieno pasirodymo į persiregimo kambarį nešinas gėlėmis atėjo būsimasis Mindaugo vyras vokietis Volfgangas. Šiandien pora švenčia savo jungtuvių metines Hamburge. Šiandien Mindaugas laidoje „Emigrantai“ prisipažįsta, jog pagaliau jaučiasi išties mylimas ir saugus.

Antroji „Emigrantų“ istorija –apie jauną vilniečių porelę. Juliana ir Titas yra sezoniniai emigrantai, kurie į pramoninį miestą Lesterį Anglijoje atvyko tik užsidirbti pinigų. Jaunuoliai šiuo metu yra neakivaizdinių studijų Lietuvoje studentai. Tėvynėje Titas dirbo logistikos kompanijoje, o Juliana vadovavo vienam iš mobiliojo ryšio kompanijos salonų.  Visgi abu nusprendė darbus mesti ir išbandyti emigranto duoną. Iš pradžių sviro rankos: darbas sunkus ir juodas, o nuomojamas butas prastas – nėra šilto vandens, už lango garsiai dunda traukiniai. Tačiau gavę pirmąsias algas suprato, kodėl tiek daug lietuvių lenkia nugaras Anglijos fabrikuose ir sandėliuose. Jų alga per mėnesį siekia kone dešimt tūkstančių litų...

„Emigrantai“ – antradienį 18:50 per LRT televiziją. Reportažus rengė Orijus Gasanovas ir Akvilė Kavaliauskaitė.

Laidos įrašą galite rasti LRT.lt „Mediatekoje“.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...