captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Savaitė“ – apie sutramdytą baimę ir niekada neprarastą tikėjimą Lietuvos laisve

Apie sutramdytą baimę ir niekada neprarastą tikėjimą Lietuvos laisve. Nuo mitingo, tapusio istorija ir davusio pradžią išsivadavimo iš okupacijos sąjūdžiui, praėjo ketvirtis amžiaus.  
Laidos vedėja Nemira Pumprickaitė
Laidos vedėja Nemira Pumprickaitė

Apie sutramdytą baimę ir niekada neprarastą tikėjimą Lietuvos laisve. Nuo mitingo, tapusio istorija ir davusio pradžią išsivadavimo iš okupacijos sąjūdžiui, praėjo ketvirtis amžiaus

Rugsėjo 23-oji nėra eilinė diena Lietuvos istorijoje. Šią dieną vadiname Juodojo Kaspino ir Baltijos kelio diena. Molotovo – Ribentropo paktas, pasirašytas tą dieną 39-aisiais, panaikino Lietuvos nepriklausomybę 50-čiai metų. 89-aisais Lietuvos Sąjūdis, šiai juodai dienai priminti, suorganizavo Baltijos kelią, kai apie 2 milijonai Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojų susikibę rankomis simboliškai atskyrė Baltijos šalis nuo Sovietų Sąjungos, pareikšdami niekada neatsisakytą noro būti laisvais.

Na, o pirmąkart apie Molotovo – Ribentropo slaptuosius aktus Lietuvoje viešai prabilta mitinge Vilniuje prie Adomo Mickevičiaus paminklo. Tas mitingas jau vadinamas atgimimo ir laisvės sąjūdžio pradžia. Jis įvyko prieš 25-erius metus rugsėjo 23-ąją. Antanas Terleckas – vienas iš mitingo sumanytojų ir organizatorių – „Savaitės“ svečias.

Politikai ir pareigūnai neišsivaduoja iš „pliušinių meškiukų“ skandalo. Ar tinkamai į jį reagavo Lietuva?

Prokurorai Venckienės įkaitai. Kas tai – neveiklumas, sąmoningas vilkinimas ar vadovų neįgalumas, jei per du mėnesius nesugebama apklausti buvusios teisėjos?

Deramas dėmesys gyvenimo aktualijoms „Savaitėje“, sekmadienį 20.45 val. po „Panoramos“. Laidos vedėja Nemira Pumprickaitė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...