captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto suktinis“: kodėl Bona Sforca į Lietuvą buvo atsivežusi šokėjų?

„Ryto suktinis“ pirmoje laidoje bandys nutiesti tiltą tarp senovės ir dabarties. Įdomu, kas eina tuo tiltu? Jau 28-erius metus juo žengia senosios muzikos ir šokio ansamblis „Banchetto musicale“ ir jo įkūrėja vadovė Jūratė Mikiškaitė-Vičienė.  
Laidos vedėja Zita Kelmickaitė.
Laidos vedėja Zita Kelmickaitė.

„Ryto suktinis“ pirmoje laidoje bandys nutiesti tiltą tarp senovės ir dabarties. Įdomu, kas eina tuo tiltu? Jau 28-erius metus juo žengia senosios muzikos ir šokio ansamblis „Banchetto musicale“ ir jo įkūrėja vadovė Jūratė Mikiškaitė-Vičienė. Išvysite XV a. šokius. Kur tas sustabdyto laiko žavesys? Kaip XV a. šokį šiandien šoka kompiuterinis žmogus? Kodėl Bona Sforca į Lietuvą buvo atsivežusi šokėjų? Senosios italų kalbos vertėjas Dainius Būrė atskleis įdomių detalių iš veikalo italų kalba apie šokio meną ir praktiką, pvz., „budrus telieka intelektas šventės skambesy“.

Kodėl nagingi jauni vyrai savo rankomis gamina senovinius šarvus, šalmus, ietis, kovos kirvius bei kalavijus. Vilkėdami dešimtis kilogramų sveriančius šarvus, sėda ant žirgų ir kaunasi turnyruose. Atgyjantys viduramžiai kartu su klubu „Viduramžių pasiuntiniai“.

Kaip senovinė pilis Sidnėjuje virto modernia mokymo įstaiga – konservatorija? Matomoje ir pagarbioje vietoje studentų šurmuly savo vietą turi senovinio šulinio liekanos ir kasdienių naudojamų indų šukės.

Siūlome prisiliesti prie senovės ir visu greičiu kviečiame skristi. Senovė nuskaidrins Jūsų būtį ir kompiuterinį žinojimą.

Savo pasiūlymus ir mintis surašykite ir atsiųskite mums el. pašto adresu: norinkeviciute@gmail.com 

Vedėja Zita Kelmickaitė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...