captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Emigrantai“: buvęs lietuvis nusikaltėlis – britų TV projekto dalyvis

„Kartais mes norime juos sustabdyti, o kartais mes norime, kad jie išvyktų ir atstovautų Lietuvai už tūkstančių kilometrų“ – būtent tokiais žodžiais naujajame sezone prabyla laidos „Emigrantai“ vedėjai Orijus Gasanovas ir Akvilė Kavaliauskaitė.  
Laidos vedėjai Akvilė Kavaliauskaitė ir Orijus Gasanovas.
Laidos vedėjai Akvilė Kavaliauskaitė ir Orijus Gasanovas.

„Kartais mes norime juos sustabdyti, o kartais mes norime, kad jie išvyktų ir atstovautų Lietuvai už tūkstančių kilometrų“ – būtent tokiais žodžiais naujajame sezone prabyla laidos „Emigrantai“ vedėjai Orijus Gasanovas ir Akvilė Kavaliauskaitė. Jau šeštąjį sezoną per LRT televiziją unikalios, plačiai po pasaulį išsibarsčiusių lietuvaičių istorijos socialinės dokumentikos laidoje „Emigrantai“. Laidą LRT kanalu matysite nauju laiku: antradieniais 18:50 val.

Pirmoji sezono laida pasakos apie lietuvį, kurio gyvenimo istorija – lyg dramatiškas kino juostos siužetas su pabaiga „ilgai ir laimingai“. Eduardas Gaulia – buvęs nusikaltėlis ir narkomanas – žmogumi tapo tik prieš dešimtmetį išvykęs iš Lietuvos į Angliją, Lesterį. Augęs alkoholikų šeimoje, kurioje buvo smurtaujama, Eduardas nerado vietos tarp normalių žmonių. Agresyvumu ir žiaurumu pasižymintis jaunuolis keitė mokyklas ir internatus. Toliau sekė narkotikai, stambios vagystės bei prekyba moterimis. Galiausiai Eduardas pateko į kalėjimą, kuriame praleido penkerius metus. Išėjus į laisvę vyras išvyko į Angliją, kurioje prasidėjo tikra gyvenimo mokykla.

Eduardas niekada gyvenime nedirbo ir nemokėjo anglų kalbos. Tad pradžioje su dar dviem panašaus likimo lietuviais vyras gyveno automobilyje. Darbo paieškos taip pat buvo bergždžios – jei kur ir pavykdavo įsidarbinti, kilus bent mažiausiam konfliktui, Eduardas kibdavo į atlapus. Galiausiai sutiko savo būsimą žmoną, kuri jį išmokė meilės ir gerumo. Vyras norėdamas atsikratyti praeities, pasiėmė žmonos pavardę. Šiandien Eduardas valdo nakilnojamo turto agnetūrą bei grožio saloną. Na, o jo gyvenimo nuopolius netrukus rodys per Didžiosios Britanijos kanalą „Channel4“ viename televiziniame projekte.

Antroji istorija – apie pasisekusį tarnybinį romaną, kuris taip pat baigėsi „ilgai ir laimingai“. Kadaise klaipėdietė Jolita Herlyn dirbo Klaipėdos miesto savivaldybėje užsienio ryšių skyriuje. Kartą užsukęs su reikalais Nord Lb banko užsienio departamento vadovas vokietis Svenas negalėjo pamiršti lietuvaitės ir, netrukus ją pakvietė kartu vykti dirbti į Daniją. Palikusi septyniolikmetį sūnų Lietuvoje, moteris pasidavė avantiūrai. Vadovo ir banko darbuotojos santykiai greitai peraugo į meilę... Šiandien šeima gyvena Vokietijoje, Hamburge, prabangiame Klain Fliotbek rajone, kuriame Jolitai gimė kūrybinė jėga. Moteris – dviejų romanų autorė, sulaukusi didelio pasisekimo ir dėmesio Lietuvos literatūriniame pasaulyje.

„Emigrantai“ – antradienį 18:50 val. per LRT televiziją. Reportažus rengė Orijus Gasanovas ir Akvilė Kavaliauskaitė.  

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...