captcha

Jūsų klausimas priimtas

Komiška drama „Paradas“ (Parada / The Parade)

Tai visų buvusių Jugoslavijos respublikų bendros gamybos filmas, simbolizuojantis pasipriešinimą šiose šalyse viešpataujančiai netolerancijai, didžiules diskusijas sukėlęs vienas kontroversiškiausių Balkanuose sukurtų filmų.

Tai visų buvusių Jugoslavijos respublikų bendros gamybos filmas, simbolizuojantis pasipriešinimą šiose šalyse viešpataujančiai netolerancijai, didžiules diskusijas sukėlęs vienas kontroversiškiausių Balkanuose sukurtų filmų. Ši komiška drama kalba apie gėjų gyvenimo problemas vis dar konservatyvioje Serbijoje, su humoru pasakoja apie tai, kaip  buvo rengiamasi seksualinių mažumų  paradui. Filme nemažai  dokumentinių kadrų iš 2010 m. Belgrade vykusio seksualinių mažumų maršo.

45-erių serbas Miška, pravarde Citrina, turi tamsią praeitį ir jauną nuotaką. Jis dalyvavo kare, vėliau tapo gangsteriu, garsėjo kaip kietuolis ir šovinistas.  Prabėgus metams surimtėjo ir kartu su senais kovų draugais įsteigė dziudo klubą bei apsaugos firmą. Mirkas ir Radmilas – gražiai sutarianti ir kartu gyvenanti gėjų pora, bet Serbijoje laimingi būti jie negali. Mirkas – dar ir homoseksualų teisių aktyvistas.  Įkalbėtas savo merginos Biserkos, kuriai Mirkas padeda rengti vestuvių puotą, Miška Citrina sutinka imtis gėjų parado apsaugos.

Filmas laimėjo 2012 m. tarptautinio Berlyno kino festivalio publikos prizą, apdovanotas Salonikų, Monrealio, San Paulo ir kitų festivalių prizais. Ši kino juosta tiek gimtinėje, tiek už jos ribų sumušė visus lankomumo rekordus.

Komiška drama

Kroatija, Makedonija, Slovėnija, Serbija, Juodkalnija

2011

N-14

Režisierius: Serdžan Dragojevič

Vaidina: Nikola Kojo, Miloš Samolov, Goran Jevtič, Hristina Popovič, Goran Navojec, Dejan Ačimovič, Toni Mihajlovski, Nataša Markovič, Mladen Andrejevič

 Parada
(2011) on IMDb

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...