captcha

Jūsų klausimas priimtas

Mūsų laisvės metai – 2006

„Mūsų laisvės metai“ – apie 2006 – ųjų įvykius. Tais metais prasidėjo garsioji Darbo partijos juodosios buhalterijos byla, kuri niekaip nesibaigia iki šiol. Rugpjūtį visą Lietuvą sukrėtė tragiška saugumo karininko Vytauto Pociūno žūtis Baltarusijoje.
Laidos vedėjai Edita Mildažytė ir Audrius Siaurusevičius.
Laidos vedėjai Edita Mildažytė ir Audrius Siaurusevičius.

„Mūsų laisvės metai“ – apie 2006 – ųjų įvykius. Tais metais prasidėjo garsioji Darbo partijos juodosios buhalterijos byla, kuri niekaip nesibaigia iki šiol. Rugpjūtį visą Lietuvą sukrėtė tragiška saugumo karininko Vytauto Pociūno žūtis Baltarusijoje, o ne vienerius metus trukęs tyrimas sukėlė didžiulį rezonansą. Įsiliepsnojo ir vadinamasis „vokelių“ skandalas. „Tadas Blinda su sijonu“ – taip buvo vadinama paprasta darbininkė, stojusi į mūšį su galinga bendrove, dėl to praradusi sveikatą, bet vis dėlto įrodžiusi savo tiesą.

Vienas ryškiausių, įdomiausių kultūrinio gyvenimo  įvykių tais metais buvo opera „Bohema“. Pop muzikos fanus pradžiugino Andriaus Mamontovo suburta atlikėjų rinktinė, itin sėkmingai pasirodžiusi Eurovizijoje bei atsiradęs naujas ženklas – „MTV Lietuva“. Grupė jaunų režisierių, įsipareigoję atsiriboti nuo bet kokios kino konjunktūros, pasirašė “Kino manifestą”.   Būriai jaunimo išvyko į pirmąsias „Misija Sibiras“ ekspedicijas. Lietuvoje pradėjo kurtis ir kitos savanoriška veikla paremtos organizacijos.

Rudeniop įvyko  ilgai lauktas,  istorinis Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II vizitas į Lietuvą. Kalbama, kad Jos didenybė iš Lietuvos išsivežė pačius geriausius įspūdžius.

Studijoje apie 2006-uosius pasakos ryškiausios metų žvaigždės: Gintaras Rinkevičius, Dalia Ibelhauptaitė, Juozas Statkevičius, Andrius Mamontovas, Saulius Urbonavičius, Eimantas Belickas,  Viktoras Diawara, Arnoldas Lukošius.

Laidą veda Edita Mildažytė ir Audrius Siaurusevičius.

„Mūsų laisvės metai – 2006“ – rugjūčio 31 d., sekmadienį, 21.20 val. per LRT televiziją.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...