
Esant didžiuliam gyvenimo tempui, sodo kūrimas yra ta akimirka, kai galima stabtelti, prisiliesti prie gamtos, pasisemti ramybės bei atgaivos. Ir nesvarbu kur gyvename – sodyboje su didele teritorija ar keleto arų sklypu, gi dažniausiai norime, kad akį džiugintų darni aplinka, įvairiaspalviai gėlynai, o galbūt vis sukame į balkoną laistyti savo raustančių pomidorų lysvę. Laida radijo klausytojams padės rasti įvairiausius sodo ir daržo sprendimus, o praktiniai specialistų, ekspertų ar tiesiog patyrusių sodininkų patarimai prisidės, kad auginti būtų kuo paprasčiau. Tiesiog – sodinu ir auginu! Ved. Arneta Matuzevičiūtė.
2026-06-12 15:12
2026-06-05 15:12
2026-05-31 13:05
2026-05-24 13:05
2026-05-17 13:05
2026-05-10 13:05
2026-05-03 13:05
Trijų kartų suausta gėlininkystės istorija: dabar bijūnų šlovės metas
Kone 6 dešimtmečius Paulius Ciplijauskas paskyrė gėlių auginimui, naujų veislių atradimui. Žinias Paulius kaupė nuo mažų dienų, gamtos subtilybių mokėsi iš tėvo, agronomo Liudviko Ciplijausko. Dabar savo sukauptą patirtį Paulius perduoda ir sūnui Jonui. Agronomo, selekcininko Pauliaus Ciplijausko kolekcijoje daugiau nei 50 išvestų kardelių veislių. Viena jų „Paparčio žiedas“ buvo pripažinta kaip geriausia ir Amerikoje. Paulius pripažįsta, kad kardeliai nuėjo į antrą planą – dabar bijūnų šlovės metas. O jo kolekcijoje dera bijūnų veislės iš viso pasaulio.
„Nieko neišvarome“, – šypsosi Vilija ir Olegas Ribikauskai, kurių sodyboje Zarasų krašte verda tikras, humoro pilnas gyvenimas. Išpuoselėtas vaismedžių ir lazdynų sodas, o jame – ir vištos bei kiti netikėti svečiai. Ypač žmonių draugiją pamėgo kaimynų gandras Jonas. Išgirsite, kaip net senas rūsys tapo žaliuojančia sodybos puošmena.
Kitos nuorodos: