Paieška
PradžiaProgramaRadijo laidų sąrašas
Fonas

Informacinės laidosDaugiau

Nauja22 min.

Gimtoji žemė

Pasakojimai apie gyvenimą ir darbus kaime. Agrarinio sektoriaus aktualijos ir naujovės, kaimo bendruomenių veikla, ne žemės ūkio verslo kaime ypatumai, naudingi patarimai augalų mėgėjams, gamtininko komentarai, užsienio šalių ūkininkų istorijos. Laida ne tik kaimo, bet ir miesto žmonėms. Laida transliuojama darbo dienomis 06.05 val.

Epizodas
Įveisiant miškus populiarėja beržai

Įveisiant miškus populiarėja beržai

2026-05-20 03:07

Nauja22 min.

Kartais tenka pagrįsti ekologiniame ūkyje nukultą didelį derlių

2026-05-19 03:07

21 min.

Ūkininkų mokymai atskleidė spragas institucijose: pasitikėjimą keis griežta kontrolė

2026-05-18 03:07

21 min.

Patirtys, kurios gimsta Amatų kalnelyje

2026-05-16 06:01

9 min.

Kultūra ant stalo: Šilinės bistro istorijos

2026-05-15 12:35

11 min.

Ministerijos mėšlu apkratytos nebuvo, mat suskubo patenkinti ūkininkų reikalavimą

2026-05-15 03:07

21 min.

Lietuvoje elninių gyvūnų augintojai išgyvena nuosmukį

2026-05-14 03:07

21 min.

Pirkėjai nusiteikę pieno produktus pirkti tiesiai iš ūkininkų

2026-05-13 03:07

21 min.

Jaunų šeimų bendruomenė tapo paskata grįžti į gimtinę

2026-05-12 03:07

22 min.

Ūkio išgyvenimo strategija: visada būti pasiruošus krizei

2026-05-11 03:07

21 min.
Informacinės laidosprieš 2 valandas

Įveisiant miškus populiarėja beržai

4
22 min.

Klimato kaita turi įtakos ne tik žemės ūkio procesams, bet ir miškų kokybei. Kaip sako patyręs miškininkas, medelyno Zarasų rajone savininkas Kęstutis Stankevičius, vis daugiau žmonių įveisdami mišką renkasi beržus, nes jie žymiai atsparesni kaitrioms vasaroms nei eglės. Ką svarbu žinoti, norint pasinaudoti parama miško įveisimui, komentuos ir Nacionalinės mokėjimo agentūros atstovė, vyr. specialistė Marija Selezniova.

Šalies ūkiuose nestinga šiuolaikinės technikos, kurios galimybės stebina. Modernūs kombainai gali jau ne tik nukulti derlių, bet ir teikti duomenis apie jo kokybę. Plačiau apie inovacijas papasakos vienos iš žemės ūkio bendrovių pardavimų vadovas Remigijus Savickas.

Rubrikoje „Verslas kaime“ išgirsite pokalbį su „Gyvūnėlių ūkio“ šeimininke Grete Šiauliene iš Mažeikių rajono. Sodyboje veiksmo ir garsų netrūksta, bet Gretė džiaugiasi būdama tarp gyvūnų ir jais rūpindamasi. Gretė su vyru dar kerpa alpakas ir keliauja po Lietuvą.

Ved. Rūta Simanavičienė

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, gegužės 20 d., 6.07 val. per LRT RADIJĄ.

#LRT RADIJAS#Gimtoji žemė#Rūta Simanavičienė#Miškininkas#Zarasų rajonas#Žemės ūkio technika#Kombainas#Gyvūnėliai#Mažeikių rajonas#Edukacija
Zarasų rajone medelyną turintis miškininkas Kęstutis Stankevičius.
LRT./Rūta Simanavičienė, Zarasų rajone medelyną turintis miškininkas Kęstutis Stankevičius.
Dalintis:
FacebookX (Twitter)

Susiję žanrai

ProgramaSusisiekite

Kitos nuorodos:

Parsisiųsti programėlę:

NaujienosMediatekaPrivatumo politikaSlapukų nustatymai

Sekite mus:

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija© 2026. Visos teisės saugomos