
„Sintetinė danga“ – tai karšta šiuolaikinio vintažo diskoteka, kurioje dominuos ritmiška, nostalgiškai futuristinė elektroninė muzika – synthwave‘as, retrowave‘as, new wave‘as, darkwave‘as, coldwave‘as, synth popas, dream popas, shoegaze‘as ir daugybė kitų panašių žanrų bei požanrių. Sintezatorių skambesys šiuo metu apraizgęs ne tik Europos, bet ir visų žemynų klubus, kiekvienoje geografinėje zonoje įgaudamas vietinės muzikinės scenos atspalvių. Elektroninėmis bangomis pulsuojantys senųjų šokių aikštelių retro virpesiai dabar kaip niekada ir vėl madingi, Lietuvoje taip pat turime eilę kokybiškos „sintetinės dangos“ pavyzdžių – nuo „Solo Ansamblio“ iki Veiverio. „Sintetinė danga“ taikys ne tik į naujausius šios muzikos pavyzdžius, prisiminsime kultinius kūrinius ir žymiausius atlikėjus bei grupes. Telydi jus sintetinė galia! Ved. Aivaras Dočkus.
2026-05-09 15:00
2026-05-02 15:00
2026-04-25 15:00
2026-04-18 15:00
2026-04-11 15:00
2026-04-04 15:00
2026-03-28 16:00
2026-03-21 16:00
2026-03-14 16:00
2026-03-07 16:00
Sintetinė danga 45: Arabiškas audeklas
”Sintetinėje dangoje“ išskleisime arabiškų muzikos raštų audeklą.
Arabiško garsyno sintetinės išraiškos neįtikėtinai įvairios ir įmantrios – nuo įprastų darkwave‘o formų ir formulių keliaujama prie elektroninės kūno muzikos, minimal synth – estetikos, „witch – house‘o“, avangardinio pop skambesio ir dekonstruotų klubinių ritmų.
Dalis muzikantų kuria emigracijoje, palestiniečiams tenka palikti namus, užsienyje reziduoja menininkai, neatlaikę režimų priespaudos, nemenka dalis kūrėjų atstovauja arabišką Afrikos pusę.
Iš neaprėpiamai gausių arabiškų lobynų atrinkta šešiolika skirtingos stilistikos kūrinių.
Grojaraštis:
TAXI KEBAB „Ardina“
AURAT „Nasha“
KASBAH „Galbi“
ARABIAN PANTHER „Ramallah‘s Panthers“
GHOULA „Drum and Gasba“
YAKIMA JERA „Dertli Dolap“
LOVE and REVENGE „Faqir“
RUST „Laa“
YUSOR HAMED „Tuffah“
BIENSURE „Paradis“
CAIN and MUCHI „Warda“
KHALIL EPI „Ons“
GAOUTA „Cold Scene“
BEDOUIN BURGER „Ya man Han Hawa“
BADIAA BOUHRIZI „Capitalist Chant“
BINT IL SHAM „Ishtar“
Ved. Aivaras Dočkus
Kitos nuorodos: