Paieška
PradžiaProgramaRadijo laidų sąrašas
Fonas

KultūraDaugiau

1 val. 56 min.

Pakeliui su klasika

Informacinė aktualijų laida, skirta kultūrinio pasaulio įvykiams ir procesams apžvelgti. Laida supažindina su muzikos, literatūros, kino, scenos menų, dailės ir kultūros politikos naujienomis. Rubrikoje „Be kaukių“ pristatomi atviri pokalbiai su charizmatiškomis, įdomiomis bei aktualiomis asmenybėmis. „Pakeliui su klasika“ transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.05 val.

Epizodas

Scenos menų kritikė Dapšytė apie vaikus teatruose: augti mūsų visuomenėje nėra patogu

2026-04-30 13:05

52 min.

Istorikė: nėra vilčių, kad greitu metu susigrąžinsime Lietuvos vertybes iš Rusijos

2026-04-29 13:05

54 min.

Buvęs LMKA prezidentas Platelis kreipėsi į Staselį: ar jo cirkai suderinti su asociacija?

2026-04-28 13:05

Populiaru53 min.

Čaikauskaitė apie Trumpo pasilyginimą su Linkolnu: tai panašiau į pasikėsinimus į Hitlerį

2026-04-27 13:05

52 min.

40 metų po Černobylio katastrofos: Ivaškevičius nepraranda vilties pastatyti spektaklį

2026-04-24 13:05

54 min.

Skaitymo valandėlės iniciatorė: tai galimybė mokiniams skaityti tai, kas patinka

2026-04-23 13:05

52 min.

Cervanteso mirties metinės: kaip gimsta šimtmečius vertinami literatūros hitai?

2026-04-22 13:05

55 min.

Andrius Užkalnis: vienintelis pasirinkimas, kurį Elžbieta II padarė pati – jos vyras

2026-04-21 13:05

55 min.

Lietuvos žinomumo Vokietijoje tyrimo rezultatai: dažniausias atsakymas „nežinau“

2026-04-20 13:05

53 min.

Europos laisvės poetų prizo finalistė Kreivytė: Lietuva ne be reikalo – poetų kraštas

2026-04-17 13:05

54 min.
Kultūra2024-02-22 14:05

Pakeliui su klasika. Tiesiogiai iš Vilniaus knygų mugės - nuo džiazo Vyšnios iki karalienės Kotrynos Kornaro

545
1 val. 56 min.

Kokios knygos nominuotos „Metų knygos rinkimuose“? Ar gausus knygų derlius ir kokių pastabų rašytojams turi komisija? Nominantus aptariame su komisijų pirmininkais Sauliumi Vasiliausku ir Kęstučiu Urba.

Studijoje vieši savanoris, knygų „Ukrainos karo audrose“ autorius Arūnas Kumpis.

Aktualią autizmo temą aptaria knygos „Autizmas – dalis manęs“ autorės – Barbora Suisse ir Jurgita Žalgirytė-Skurdenienė. Pokalbis apie istorijas, sugulusias į knygą, ir problemas, su kuriomis susiduria autistiški suaugusieji.

Ilgai brandinta, visų pirma užsienyje pasirodžiusi Vyganto Švobos knyga apie džiazo muzikantą, saksofonininką Petrą Vyšniauską tik ką išleista ir lietuviškai. Pokalbių su saksofono virtuozo kolegomis, mokytojais ir bičiuliais knyga – „Vyšnia džiazo sode“ - atskleidžia ne tik mums visiems puikiai žinomo muziko, Nacionalinės premijos laureato kelią į didžiąją sceną, bet ir pasakoja knygos herojaus kasdieną ir aplinkybes.

Daugiau nei tris dešimtmečius tarp Lietuvos ir Kipro gyvenanti rašytoja, vertėja, filosofė, dr. Dalia Staponkutė savo naujoje knygoje būtent šių šalių istoriją pasakoja remdamasi moterų patirtimi: leidyklos „Apostrofa“ išleista jos naujausia knyga „Vivat Regina!“ gretina Barboros Radvilaitės gyvenimo istoriją su Kipro karalienės Kotrynos Kornaro likimu. Ir tai ne tik karalienių biografijos, kaip pastebi filosofas Zenonas Norkus, bet ir modernus istorinis romanas.

Ved. Gabija Narušytė ir Gerūta Griniūtė

#Radioteka rekomenduoja#Istorinis romanas#Apostrofa#Barbora Radvilaitė#Kipras#Saksofonas#Autizmo supratimo diena#Autizmo spektro sutrikimas#Autistiškas vaikas#Jurgita Žalgirytė-Skurdenienė#Dalia Staponkutė#Autizmas#Ukraina#Arūnas Kumpis#Džiazas#Petras Vyšniauskas#Saulius Vasiliauskas#Kęstutis Urba#Metų knygos rinkimai#Skaitymas#Literatūra#Knygos#Vilniaus knygų mugė#Gabija Narušytė#Gerūta Griniūtė#„Pakeliui su klasika“#LRT Klasika
Vilniaus knygų mugė
E. Blažio / LRT nuotr., Vilniaus knygų mugė
Dalintis:
FacebookX (Twitter)

Susiję žanrai

ProgramaSusisiekite

Kitos nuorodos:

Parsisiųsti programėlę:

NaujienosMediatekaPrivatumo politikaSlapukų nustatymai

Sekite mus:

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija© 2026. Visos teisės saugomos