Paieška
PradžiaProgramaRadijo laidų sąrašas
Fonas

MokslasDaugiau

53 min.

Homo cultus. Iracionali būtis

Esame iracionalios būtybės – pasižadame, jog nuo pirmadienio pradėsime sportuoti, tačiau pažado neįvykdome ir impulsyviai pasiduodame lengviems malonumams. Kaip visuomenė, atsiduriame diskriminacijos, socialinės nelygybės, ekstremizmo, klimato kaitos aklavietėse. Ar esame pasmerkti šiai iracionaliai būčiai? Kokią įtaką kultūra bei socialinė aplinka turi mūsų savasties suvokimui ir autonominiams sprendimams? Laida kviečia permąstyti savo iracionalią būtį ir, apjungdama psichologijos, sociologijos bei elgsenos ekonomikos mokslus, aiškinasi, kaip vyksta individualūs bei visuomeniniai sprendimų priėmimo procesai. Laida transliuojama antradieniais 15.05 val. per LRT KLASIKĄ, ją veda Austėja Makarevičiūtė.

Epizodas

Politinės pažiūros ir tapatybė: kaip aplinka veikia mūsų balsavimo pasirinkimus?

2024-05-28 12:05

52 min.

Priklausomybę nuo kompiuterinių žaidimų tiriantis sociologas: problema tada, kai žaidimas kompiuteriu tampa darbu

2024-05-07 12:05

52 min.

Terapinis žmogaus ir gyvūno ryšys: kaip mūsų būtį keičia augintiniai?

2024-04-30 12:05

53 min.

Miško maudynės: kaip mūsų smegenis ir būtį veikia panėrimas į miško gilumą?

2024-04-23 12:05

54 min.

Įpusėjęs pavasaris keičia mūsų smegenis: kaip išgyvename sezonų permainas?

2024-04-16 12:05

53 min.

Lietuvoje minima Tarptautinė romų kultūros diena: kodėl ši tauta vis dar labiausiai diskriminuojama šalyje?

2024-04-09 12:05

54 min.

Psichoterapeutas Dainius Jakučionis apie lindėjimą socialiniuose tinkluose: nemokame išbūti savo nepatogių emocijų

2024-04-02 12:05

53 min.

Homo cultus. Iracionali būtis. Koks mūsų santykis su darbu: reikia dirbti, kad gyventum, ar gyventi, kad dirbtum?

2024-03-26 13:05

53 min.

Homo cultus. Iracionali būtis. Mokymasis kitaip: neformalaus švietimo Danijoje patirtys, ugdant brandžias asmenybes

2024-03-19 13:05

52 min.

Iracionali būtis. Prof. E. Laurinaitis apie bendravimo subtilybes: tik atsisakę pusės savo norų, galime pasiekti kompromiso

2024-03-12 13:05

Populiaru52 min.
Mokslas2024-02-20 13:05

Homo cultus. Iracionali būtis. Įkalinimo įstaigos: esame bausmių ar pokyčio kultūros tauta?

89
53 min.

Daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų nenorėtų kaiminystėje gyventi su iš įkalinimo įstaigų išėjusiais asmenimis. Ar tokiame kultūriniame fone nuteistieji gali sėkmingai grįžti į visuomenę? Kaip įkalinimo įstaigos veikia asmenų kokybinį pokytį?

Šis laidos epizodas kviečia nusikelti ten, kur mažiau pažįstama ir atvirai pažvelgti kiauriai pro kalėjimo sienas. Laidoje kalbamasi su Vilniaus universiteto filosofijos fakulteto socialinių mokslų daktare, kriminologe Jolanta Aleknevičiene bei Lietuvos kalėjimų tarnybos vyriausiaja specialiste, socialinio darbo organizatore Gintare Gerybaite. Iš skirtingų perspektyvų - akademinio lauko ir tiesioginio socialinio darbo patirties - bandoma suprasti, kaip Lietuvoje vykdomas nuteistųjų resocializacijos procesas. Žvelgiama ir į pamatines polinkio pažeisti egzistuojančias elgesio normas priežastis - kokią įtaką tam turi socialinės, ekonominės ir šeimos aplinkybės?

Ved. Austėja Makarevičiūtė

#Įkalinimo įstaiga#Austėja Makarevičiūtė#Homo cultus. Iracionali būtis#Homo cultus#LRT Klasika
Jolanta Aleknavičienė ir Gintarė Gerybaitė
Asmeninio archyvo ir E. Blažio nuotr. koliažas, Jolanta Aleknavičienė ir Gintarė Gerybaitė
Dalintis:
FacebookX (Twitter)

Susiję žanrai

ProgramaSusisiekite

Kitos nuorodos:

Parsisiųsti programėlę:

NaujienosMediatekaPrivatumo politikaSlapukų nustatymai

Sekite mus:

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija© 2026. Visos teisės saugomos