Paieška
PradžiaProgramaRadijo laidų sąrašas
Fonas

PažinimasDaugiau

1 val. 52 min.

10–12

LRT RADIJO priešpietyje vedėjai neria į svarbias ir netikėtas temas. Istorijos, socialiniai eksperimentai, apžvalgos, pokalbiai ir Tavo kaimynystės ir namų, tai dvi kas dieną vis kitokios valandos. Laida transliuojama darbo dienomis 10.05 val.

Epizodas

Puikiai lietuviškai kalbantis britas Jamesas: juk čia gyvenu, nesu turistas

2026-04-24 09:25

9 min.

Statybų ir remonto atliekų surinkimo kaina vilnietį nemaloniai nustebino: nelabai adekvatu

2026-04-24 09:20

28 min.

Lietuvoje nufotografuotas beveik 20-ties metų juodasis gandras: tai – išskirtinis atvejis

2026-04-24 08:30

20 min.

Statybų atliekų surinkimas: pilietį piktina pasikeitusi tvarka

2026-04-24 07:05

1 val. 46 min.

Sunerimus dėl skrydžių iš Maskvos, ekspertas sako: pas mus nusileidžia 150 lėktuvų kasdien

2026-04-23 08:20

Populiaru18 min.

LRT GIRDI: Kodėl lėktuvams į rusiją galima skristi per Lietuvos teritoriją?

2026-04-23 07:05

1 val. 46 min.

Dirbtinis intelektas ir smegenys: KTU tyrėja atskleidžia netikėtas sąsajas

2026-04-22 07:50

18 min.

Kaip smegenis veikia dirbtinio intelekto naudojimas?

2026-04-22 07:05

1 val. 49 min.

Plantenga apie premiją tiriamajai žurnalistikai: noriu, kad Lietuva būtų sėkmės pavyzdys

2026-04-21 08:40

23 min.

Knygą apie kontroversiškus tarybinius rašytojus parašęs istorikas: lengva dėlioti etiketes

2026-04-21 08:30

20 min.
Pažinimas2022-09-08 07:05

10–12. Kiek sėkminga tautinių mažumų integracija Lietuvos mokyklose?

576
1 val. 52 min.

Norvegijos Rogalando lietuvių bendrijos valdybos narys Julius Berger.

Dalis Rokiškio rajono Kriaunų kaimo bendruomenės jau kuris laikas teikia skundus dėl kapinių plėtros. Anot jų atstovų, savivaldybė neatsižvelgia į tai, kad suprojektuotame kapinaičių plėtrai sklype, esančiame už kapinių tvoros, vieta yra pernelyg žema, dėl ko ilgainiui kapavietė, anot jų, labiau panašės į vandens telkinį. Savivaldos atstovai sako, kad dėl šalia esančių ežerų kapinės yra gamtiškai nedėkingoje vietoje, tačiau ištestavus grunto drėgnumą ir įvykdžius balsavimą gegužę vykusioje gyventojų sueigoje, didele balsų persvara buvo pasirinkta plėtros kryptis.Kaip yra iš tiesų? Kokia padėtis Kriaunų kaime, ir kokių pamokų galėtų pasimokyti kitos dėl kapinių plotų iššūkių turinčios bendruomenės?

Tautinių mažumų integracijos klausimas Lietuvoje ir kaimyninėse valstybėse keliamas ne vienerius metus. Ekspertai sutaria – svarbu pradėti nuo mokyklos. Štai Latvijoje bus pradėtos palaipsniui mažinti tautinių mažumų mokyklos, o Lietuvos gimnazijos pasakoja, kad lietuvių kalbos žinias stiprina įvairūs užsiėmimai po pamokų. Anot jų, svarbios ir veiklos, skatinančios Lietuvos kitakalbių patriotiškumą. Šiais klausimais rugsėjį domisi „LRT ieško sprendimų“ komanda.

LRT faktai.

Auksinio proto atranka.

Ved. Živilė Kropaitė

#LRT Faktai#Mokykla#Pamokos#Patriotinis auklėjimas#Tautinės bendrijos#Kriaunos#Norvegai#LRT RADIJAS#Živilė Kropaitė#Rokiškis#Gimnazija
Rugsėjo 1-oji Vilniaus Simono Konarskio gimnazijoje
D. Umbraso / LRT nuotr., Rugsėjo 1-oji Vilniaus Simono Konarskio gimnazijoje
Dalintis:
FacebookX (Twitter)

Susiję žanrai

ProgramaSusisiekite

Kitos nuorodos:

Parsisiųsti programėlę:

NaujienosMediatekaPrivatumo politikaSlapukų nustatymai

Sekite mus:

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija© 2026. Visos teisės saugomos