Paieška
PradžiaProgramaRadijo laidų sąrašas
Fonas

KultūraDaugiau

1 val. 49 min.

Kultūros savaitė

Laida apie kultūros gyvenimo aktualijas, problemas, naujus reiškinius ir kuriančius žmones. Laida transliuojama šeštadieniais 09.05 val.

Epizodas

Skaitymo ambasadorė Kaikarė: viešoje vietoje išsitraukti knygą jau tampa „lygis“

2026-04-25 06:05

1 val. 43 min.

Parodos apie Z kartą kuratorius: ji jaučia visko daug vienu metu

2026-04-18 06:05

1 val. 48 min.

Latvijos roko miestas taps Europos kultūros sostine: daug mokėmės iš „Kaunas 2022“

2026-04-11 06:05

1 val. 49 min.

Į didžiają sceną žengiantis Kaupinis: visais laikais kalbėta, kad nebeliko teatro grandų

2026-04-04 08:00

14 min.

Lietuva ruošiasi Venecijos meno bienalei: nenorime, kad ten būtų Rusija, bet nebūtų mūsų

2026-04-04 06:05

1 val. 50 min.

Į hierarchiją teatre baksnojęs Juška: stebėkime, kaip elgiamės su montuotojais, technikais

2026-03-28 09:00

24 min.

Čiurlionio kūryba – japonų vertinimui: jis puikiai atspindi nacionalinę lietuvių tapatybę

2026-03-28 07:05

1 val. 45 min.

Binkių anūkė Iga: babūnė sakė – kad suprastum žmogaus išsilavinimą, paliesk žydų klausimą

2026-03-21 07:05

1 val. 48 min.

Kino kritikas Rožėnas: Žickytės „Šuolis“ galėjo būti mūsų šansas atsidurti „Oskaruose“

2026-03-14 09:00

13 min.

Ukrainiečiai apie Rusijos grįžimą į Venecijos bienalę: jie dar gali nustebint savo cinizmu

2026-03-14 07:05

1 val. 49 min.
Kultūra2021-11-13 07:05

Kultūros savaitė. Kūrėja Morta Tursė, kasdienos pastebėjimai kovojant su negatyvumu ir muzikinis Talinas

460
1 val. 49 min.

Pianistas Rokas Zubovas drauge su Philu Vonu – Lietuvoje gyvenančiu elektroninės muzikos kūrėju – šią savaitė pristatė savo albumą „Eiti ramybėn“ įkvėptą Čiurlionio.

Ką veikti tapus senjoru? Galima rašyti knygas. Jau trečiąją šią savaitę Kaune pristatė Povilas Venta Kuprys. Jis savo kasdieniais pastebėjimais kovoja su negatyvizmu. „Potyriai trys“ – taip vadinasi kasdienė Povilo rubrika socialiniuose tinkluose. Pirmieji dveji potyrių metai virto knyga. Pasakoja Kotryna Lingienė.

Pažintis su Vilniaus Žirmūnų gimnazijos orkestru „Septima“. Maestro Vytautas Skripkauskas jam vadovauja jau 56 metus, o mokyklą seniai baigę orkestro muzikantai, sugrįžta jau kelis dešimtmečius. Laidoje ištrauka iš greitai skambėsiančios Radijo dokumentikos „Orkestro repeticija“.

Pasaulyje: muzikos tonai ir pustoniai. UNESCO Talinui suteiks muzikos miesto vardą, po beveik 40-ies metų sugrįžo legendinė ABBA ir Amy Winehouse asmeninių daiktų kolekcija aukcione.

Menotyrininkės Agnės Narušytės komentaras apie Cvirkos paminklą. Nors pati sakė nebekalbės apie Petrą Cvirką, tačiau prabilti visgi paskatino neklaužados menininkės, sugalvojusios apauginti Cvirkos paminklą Vilniuje užmaršties samanomis.

Mortos Tursės kūrybiniai projektai užgimė dar vaikystėje, kai miške ji kūrė interjerus grybų kilimais, o iš plastilino sulipdytame daugiabutyje įvedė elektros instaliaciją. Šiandieniniai kūrėjos darbai lygiai tokie pat smagūs kaip vaikystėje, bet jais gėrėtis galime visi. Vienas tokių – šventiniu laikotarpiu Anykščiuose kabėję šviečiantys sodai.

Ved. Rūta Dambravaitė.

#Rūta Dambravaitė#Vita Ličytė#Kotryna Lingienė#Phil Von#Rokas Zubovas#Petras Cvirka#Agnė Narušytė#Amy Winehouse#Abba#Talinas#UNESCO#Muzikos mokykla#Vytautas Skripkauskas#Orkestras#rankų darbo#Anykščiai#Sodas#Kultūros savaitė#LRT RADIJAS
Dalintis:
FacebookX (Twitter)

Susiję žanrai

ProgramaSusisiekite

Kitos nuorodos:

Parsisiųsti programėlę:

NaujienosMediatekaPrivatumo politikaSlapukų nustatymai

Sekite mus:

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija© 2026. Visos teisės saugomos